Четвер, 25.04.2024, 02:04:23

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
«  Лютий 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
232425262728
 
Архів новин
Головна » 2015 » Лютий » 14 » Через любов прикарпатців до квітів у 1909-1910 роках у Станиславові було кілька “скандалів”
09:32:33
Через любов прикарпатців до квітів у 1909-1910 роках у Станиславові було кілька “скандалів”

Звичайні оголошення, які ми бачимо щодня й одразу забуваємо, можуть колись у майбутньому виявитися ключиком до розуміння нашого часу й способу життя. Пропонуємо зануритися в історію повсякденності старого Станиславова, орієнтуючись за "меседжами", які посилають нам звичайні оголошення в тогочасній місцевій пресі.
Як відомо, з 16 лютого починається Масляний тиждень, під час якого в багатьох країнах здавна відбувалися народні гуляння й карнавали. В старому Станиславові лютий також був мало не найвеселішим місяцем у році, адже містяни розважалися на численних балах і вечірках. Карнавальні зали, костюми й зачіски дам у ті часи було прийнято рясно прикрашати живими чи штучними квітами. Як бачимо з оголошення, їх можна було придбати, наприклад, у крамниці Яна Михаліка, що знаходилася по вул. Третього Мая, 32 (нині вул. Грушевського). Проте в 1909 р. з “карнавальними” квітами трапився великий конфуз, пише Курс.
Виявилося, що місцеві квітникарі часто надавали квіти зі своїх теплиць для похорон. Ними прикрашали катафалки та приміщення, де прощалися з покійними. Таким чином, рослини довго стояли поряд з мертвими тілами. Потім цими ж квітами оздоблювали бальні зали, з них робили букети, які кавалери дарували дамам, бутоньєрки і прикраси для волосся. Газети висловлювали побоювання, що це може зашкодити здоров’ю людей. Та й взагалі прикрашати одяг чи волосся “трупними” квітами було не дуже приємно. Місцева преса рішуче закликала квітникарів виділити певні рослини, які будуть використовуватися лише для похорон, і не надавати їх для інших цілей.
В липні 1910 р. вибухнув ще один “квітковий скандал”. В містян з’явилася мода прикрашати балкони вазонами з квітами, що дуже оживило місто. Проте з балконів на капелюшки й модні сукні дам та елегантні сюртуки їхніх кавалерів нерідко сипалась земля й лилася брудна вода з вазонів. Перехожі бурхливо висловлювали своє обурення й скаржилися в різні інстанції.
Незважаючи на всі ці неприємності, мешканці Станиславова дуже любили квіти, й місто заслужено пишалося своїми розкішними клумбами та затишними парками. Як стверджували газети, клумби й парки Станиславова були значно привабливіші за краківські й львівські.
Вважалося, що це заслуга тогочасного інспектора міських зелених насаджень пана Робінсона, який був дуже шанованою людиною в місті.
Залишається сподіватися, що колись наше місто поверне собі славу одного з найбільш квітучих у Галичині.


Переглядів: 503 | Додав: Dnister









Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі







Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. 
Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024