Середа, 2020-11-25, 1:08 PM

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
«  Квітень 2011  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
 
Архів новин
Головна » 2011 » Квітень » 18 » До Міжнародного дня пам'яток та історичних місць (18 квітня)
11:29 AM
До Міжнародного дня пам'яток та історичних місць (18 квітня)
У 1984 році Асамблея Міжнародного комітету зі збереження пам'яток і пам'ятних місць прийняла рішення проводити 18 квітня Міжнародний день пам'яток.
Україна приєдналася до цього рішення, адже на її території чимало пам'яток не лише національного, але і світового значення, котрі є загальним надбанням людства.
На території Івано-Франківської області нараховується 5840 пам'яток, у тому числі  понад 300 пам’яток національного значення, всі інші – місцевого значення.
У місті Івано-Франківську на державному обліку 748 пам’яток, в т. ч.: 97 – історії, 40 – мистецтва, 5 – археології і 606 – архітектури та містобудування.
Протягом останніх років у місті виявлено, вивчено і описано більше сотні пам’яток історії та культури і взято на державний облік та охорону 48 об’єктів (рішення сесії обласної ради від 13.11.2007 р. № 431/16).
Охорону історичної спадщини, поруч з відповідними державними органами, здійснює також Українське товариство охорони пам'яток історії та культури. Створене у 1966 році, воно витримало випробування часом і на сьогодні залишається чи не найбільшою масовою добродійною, благодійною, національно-культурною, науково-творчою організацією. Основним завданням Товариства є виявлення, вивчення, збереження пам'яток, здійснення громадського контролю за історико-культурною спадщиною, проведення культурно-просвітницької роботи. У її рядах об'єдналися всі, хто не байдужий до історії свого народу та його історичних пам'яток.
За останні два роки значно активізувала свою роботу і наша міська організація Товариства. У її рядах об'єдналися понад 24 тис. активістів. Сьогодні первинні осередки товариства діють у вищих навчальних закладах, у всіх загальноосвітніх школах, ліцеях, коледжах… Маємо осередки в установах і на підприємствах нашого міста.
Активісти Товариства зібрали інформацію про стан збереження пам'яток, на основі чого видали інформаційний вісник "Пам'ятки історії та культури Івано-Франківської області" за матеріалами Товариства.
Добру справу роблять сьогодні члени пошукових груп, які відновлюють в пам’яті людей імена тих, хто загинув від різних окупаційних режимів у роки воєнних дій, первинні осередки Товариства Івано-Франківського національного медичного університету (в.о. ректора Любомир Глушко), ЗОШ № 18 (директор Дмитро Чміль), УМГ «Прикарпаттрансгаз» (директор Василь Рудко), Івано-Франківськміськбуд (директор Олег Лисак), які представлені до нагороди Українським товариством охорони пам'яток історії та культури.
Потрібно відмітити значну роботу первинних осередків Товариства Івано-Франківського національного університету ім. Василя Стефаника, національного технічного університету нафти і газу, школи-ліцею № 23, школи-інтернату № 1, обласної лікарні, Івано-Франківськбуд та багатьох інших колективів.
Відчуваючи підтримку органів влади та широких кіл громадськості, Товариство робитиме все, щоб нашу історичну спадщину зберегти для нинішніх та прийдешніх поколінь.
Відповідальний секретар
Івано-Франківської міської ради Товариства,
лауреат премії ім. І. Вагилевича
Василь РОМАНЮК

Переглядів: 804 | Додав: DnisterПошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі

Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 20. Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю.
Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах.

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Copyright MyCorp © 2020