П`ятниця, 26.04.2024, 13:47:35

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
«  Березень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
 
Архів новин
Головна » 2020 » Березень » 4 » Єдиний в Україні музей депортації створюють на Прикарпатті
14:04:50
Єдиний в Україні музей депортації створюють на Прикарпатті

Єдиний в Україні музей депортації створюють у селищі Брошнів-Осада на Івано-Франківщині.
Зараз там збирають свідчення очевидців та учасників примусового переселення з рідних земель. Про це розповів координатор ГО "Поступовий гурт франківців" Сергій Адамович, інформує Суспільне.
2020 рік на Прикарпатті проголосили роком пам’яті депортації українців у ХХ столітті. Ініціатором цього став Сергій Адамович. Обласна рада підтримала таку пропозицію. Сергій Адамович пояснив, що створити музей у Брошневі вирішили не просто так. Це селище було одним із тих, де розміщали людей перед засланням.
"Перед тим, як відправляти людей з Прикарпаття, їх розміщали у Коломийському таборі та в Брошневі. Там вони перебували від кількох тижнів до кількох місяців. Потім їх вивозили у Красноярський край, наприклад. У Брошневі був пересильний табір. Зараз там є збережений один з автентичних бараків. Крім того, є добра воля керівництва ОТГ. Бо зараз в такий соціально-економічний час важко піти на створення модерного музею,– говорить Сергій Адамович. – Ми також співпрацюємо з інститутом національної пам’яті. Там кажуть, що це буде унікальний музей. Зараз є музеї, які показують репресії, перебування людей у таборах, але такого, який присвячений депортаціям, – немає".
За словами Сергія Адамовича, готують кілька грантових проєктів. Для створення музею хочуть залучати не лише гроші області, а й з Євросоюзу. Відкрити музей планують у вересні.
"Вже спланували, як він буде виглядати. Зараз почнемо працювати над наповненням, готуємо експозиції. Додатково записуємо спогади людей, які пережили ці події. Брошнів знаходиться на трасі, тому в музей буде легко відправляти туристів. Це буде місце пам’яті для різних туристів, бо в Брошнів перед депортацією звозили лемків, там був табір для військовополонених. Це трагічне місце для різних націй", – каже Сергій Адамович.
Планують створити фільм про депортацію на Прикарпатті. Також працюють над виготовленням карти репресій в області, на якій відзначать населені пункти, звідки вивозили людей та в яких кількостях.


Переглядів: 236 | Додав: Dnister









Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі







Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. 
Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024