П`ятниця, 26.04.2024, 05:30:50

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
«  Серпень 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
 
Архів новин
Головна » 2015 » Серпень » 13 » Івано-Франківський виконавчий комітет затвердив програму охорони культурної спадщини міста на 2016-2018 роки
15:37:04
Івано-Франківський виконавчий комітет затвердив програму охорони культурної спадщини міста на 2016-2018 роки

«Час приймати програму, вона визнана однією із найкращих в Україні. Також потрібно створити меншу, локальну програму щодо збереження фасадів, балконів тощо, необхідно проінвентаризувати все та залучити кошти на відновлення. Цю роботу треба робити», – наголосив перший заступник міського голови Зіновій Фітель.
У програмі визначено основні цілі: створення бази даних та інвентаризація пам’яток архітектури. Визначення основних проблем у сфері охорони культурної спадщини  і шляхів їх усунення. Продовження археологічних та історико-архітектурних досліджень, які дадуть можливість розробити стратегії адаптації пам’яток  архітектури і архітектурного середовища.
Щодо завдань програми, то основними є забезпечення дотримання пам’яткоохоронного законодавства при новому будівництві та експлуатації пам’яток архітектури, вдосконалення організаційних, правових засад у сфері охорони культурної спадщини, проведення археологічних, історико-архітектурних досліджень, інвентаризація пам’яток, моніторинг стану пам’яток архітектури та історичного середовища.
Загалом на обліку в Державному реєстрі нерухомих пам’яток міста налічується 559 пам’яток місцевого значення і 5 пам’яток національного значення.
«При розробці історико-архітектурного опорного плану міста було виявлено і пропонується до існуючого реєстру додати 55 щойно виявлених об’єктів культурної спадщини (архітектурних споруд). Більшість пам’яток зосереджені в середмісті. Опорним планом пропонується внести до Державного реєстру як пам’ятку містобудування 1662 року «Планувальну структуру фортифікацій та міських кварталів м. Станіславова». В перспективі місто потребуватиме інтенсивної роботи з порятунку архітектурних деталей і окремих елементів історичних споруд та  розробку програм реставрації архітектурних деталей: вікон (столярні вироби, або використання технологій пакетів з реконструкцією історичної стилістики), балконів, карнизів (в тому числі металевого штампування і пайки), аттиків, купольних завершень в частині створення інвестиційної привабливості для окремих малих майстерень і приватних виконавців та виробників будівельних конструкцій з метою розгортання малого підприємництва в столярних, бляшаних, ліпних ремеслах. Це сприятиме напрацюванню досвіду і розгортанню реставраційних напрямків в обслуговуючій сфері. Розбудова сфери охорони культурної спадщини стратегічно полягає в напрацюванні окремих цільових галузевих програм, а також гармонізації і узгодження в загальну стратегію розвитку міста програм нового будівництва, розвитку інфраструктури, правил забудови і функціонування комунальної сфери», – йдеться у програмі.
Варто зазначити, що понад 200 об’єктів —  пам’яток архітектури та містобудування і пам’яток історії — потребують невідкладних  ремонтно-реставраційних або протиаварійних  робіт. Крім того, більшість пам’яток — не паспортизовані, відсутні охоронні договори та відсутня загальна концепція управлінської ідеології в пам΄яткоохоронній сфері.
Програму збереження культурної спадщини міста виконком виніс на сесію міської ради, тож доля франківських пам’яток архітектури тепер залежатиме від міських депутатів.

 

ГК


Переглядів: 443 | Додав: Dnister









Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі







Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. 
Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024