Середа, 2019-09-18, 4:36 PM

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
«  Серпень 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
 
Архів новин
Головна » 2015 » Серпень » 13 » Івано-Франківський виконавчий комітет затвердив програму охорони культурної спадщини міста на 2016-2018 роки
3:37 PM
Івано-Франківський виконавчий комітет затвердив програму охорони культурної спадщини міста на 2016-2018 роки

«Час приймати програму, вона визнана однією із найкращих в Україні. Також потрібно створити меншу, локальну програму щодо збереження фасадів, балконів тощо, необхідно проінвентаризувати все та залучити кошти на відновлення. Цю роботу треба робити», – наголосив перший заступник міського голови Зіновій Фітель.
У програмі визначено основні цілі: створення бази даних та інвентаризація пам’яток архітектури. Визначення основних проблем у сфері охорони культурної спадщини  і шляхів їх усунення. Продовження археологічних та історико-архітектурних досліджень, які дадуть можливість розробити стратегії адаптації пам’яток  архітектури і архітектурного середовища.
Щодо завдань програми, то основними є забезпечення дотримання пам’яткоохоронного законодавства при новому будівництві та експлуатації пам’яток архітектури, вдосконалення організаційних, правових засад у сфері охорони культурної спадщини, проведення археологічних, історико-архітектурних досліджень, інвентаризація пам’яток, моніторинг стану пам’яток архітектури та історичного середовища.
Загалом на обліку в Державному реєстрі нерухомих пам’яток міста налічується 559 пам’яток місцевого значення і 5 пам’яток національного значення.
«При розробці історико-архітектурного опорного плану міста було виявлено і пропонується до існуючого реєстру додати 55 щойно виявлених об’єктів культурної спадщини (архітектурних споруд). Більшість пам’яток зосереджені в середмісті. Опорним планом пропонується внести до Державного реєстру як пам’ятку містобудування 1662 року «Планувальну структуру фортифікацій та міських кварталів м. Станіславова». В перспективі місто потребуватиме інтенсивної роботи з порятунку архітектурних деталей і окремих елементів історичних споруд та  розробку програм реставрації архітектурних деталей: вікон (столярні вироби, або використання технологій пакетів з реконструкцією історичної стилістики), балконів, карнизів (в тому числі металевого штампування і пайки), аттиків, купольних завершень в частині створення інвестиційної привабливості для окремих малих майстерень і приватних виконавців та виробників будівельних конструкцій з метою розгортання малого підприємництва в столярних, бляшаних, ліпних ремеслах. Це сприятиме напрацюванню досвіду і розгортанню реставраційних напрямків в обслуговуючій сфері. Розбудова сфери охорони культурної спадщини стратегічно полягає в напрацюванні окремих цільових галузевих програм, а також гармонізації і узгодження в загальну стратегію розвитку міста програм нового будівництва, розвитку інфраструктури, правил забудови і функціонування комунальної сфери», – йдеться у програмі.
Варто зазначити, що понад 200 об’єктів —  пам’яток архітектури та містобудування і пам’яток історії — потребують невідкладних  ремонтно-реставраційних або протиаварійних  робіт. Крім того, більшість пам’яток — не паспортизовані, відсутні охоронні договори та відсутня загальна концепція управлінської ідеології в пам΄яткоохоронній сфері.
Програму збереження культурної спадщини міста виконком виніс на сесію міської ради, тож доля франківських пам’яток архітектури тепер залежатиме від міських депутатів.

 

ГК


Переглядів: 204 | Додав: DnisterПошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі

Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 19. Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю.
Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах.

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Copyright MyCorp © 2019