Понеділок, 06.05.2024, 19:51:16

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
«  Липень 2023  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
 
Архів новин
Головна » 2023 » Липень » 3 » Колись у Станиславові: станиславівські шахісти
13:22:35
Колись у Станиславові: станиславівські шахісти

У давньому Станиславові шахи були поширеною і доволі популярною грою. Ще у 1903 році газета «Кур’єр станиславівський» повідомила, що місцеве молодіжне товариство проводило невеличкі шахові турніри на трьох дошках у залі «Сокола» (тепер площа Міцкевича, 2).

У 1911 році ця ж газета писала, що «намножилися різні товариства, в яких ніхто не займається освітою, тільки забавами, танцями, грою в шахи та читанням газет». У шахи завзято грали й відвідувачі міських кав’ярень, причому гра йшла переважно на гроші. Щоправда, ставилися дуже невеликі суми та й вони здебільшого спрямовувалися на благодійність. Так, преса повідомила, що у 1908 році молодий станиславівський письменник і драматург Іґнацій Никорович виграв у шахи одну корону і зразу ж пожертвував її на користь Товариства народної школи.

У Станиславові навіть мешкав шаховий геній Доло Фальк, який народився 17 січня 1898 року і вже в п’ятирічному віці вигравав шахові партії у дорослих і досвідчених шахістів. У міських книгарнях продавався щомісячник «Польський шахіст», у кожному номері якого публікувалося нове шахове завдання. Автором цих завдань був відомий станиславівський шахіст А. Вагнер.

У грудні 1934 року в Станиславові запрацювало Товариство любителів гри в шахи. Правління товариства домовилося з популярною кав’ярнею «Уніон», яка цілком безкоштовно надала шахістам приміщення для зустрічей і турнірів. Перше засідання клубу відбулося 9 грудня 1934 року в приміщенні кав’ярні «Уніон».

До наших днів дійшла також світлина за 1938 рік, на якій зображений шаховий турнір серед військових полку каньовських уланів. У турнірі взяли участь 18 уланів. Отже, шахова гра в нашому місті має досить давні традиції.

Підготувала Олена БУЧИК


Переглядів: 57 | Додав: Dnister









Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі







Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. 
Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024