У відділі краєзнавчої літератури обласної універсальної бібліотеки ім. І.Франка в рамках циклу „Краєзнавство Івано-Франківщини в іменах” функціонує книжкова виставка „Михайло Паньків: етнограф, музеєзнавець, громадський діяч”, присвячена 75-літтю від дня народження відомого краєзнавця, кандидата історичних наук, заслуженого працівника куль¬тури України, лауреата обласної премії ім. І. Вагилевича.
Народився Михайло Паньків у селі Вербівці Городенківського р-ну. Закінчив Снятинський культурно-освітній технікум, Івано-Франківський педагогічний інститут. Впродовж багатьох років був директором Івано-Франківського обласного краєзнавчого музею, нині викладає етнологію в Прикарпатському національному університеті.
Михайло Паньків є дослідником матеріальної і духовної культури Покуття, історії окремих населених пунктів. Він був організатором створення експозицій Літературно-меморіального музею Леся Мартовича в с. Торговиці, Художнього і Літературного музеїв Прикарпаття – в Івано-Франківську, народної архітектури і побуту – в Галичі, етнографії Покуття – у Городенці, Михайла Грушевського – у Криворівні, Бойківщини – у Долині та ін.

Автор багатьох наукових статей та видань з етнографії Покуття, методичних розробок, путівників по Івано-Франківській області та музеях. Окремими книгами вийшли „Ратуша”, „Весілля у селі Вербівцях на Городенківщині”, „Організація польових досліджень з етнографії”, „Пісні з Покуття”, дослідження "Схрони, криївки і бункери ОУН-УПА", збірка топонімів, легенд, переказів та пісень про татарські напади на Прикарпаття "Текла кровця по Вкраїні" та ін.
Вітаємо Михайла Ілліча з ювілеєм і запрошуємо всіх бажаючих познайомитися з його доробком, представленим на книжковій виставці „Михайло Паньків – етнограф, музеєзнавець, громадський діяч”. |