П`ятниця, 29.03.2024, 07:40:40

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
«  Серпень 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
 
Архів новин
Головна » 2015 » Серпень » 9 » На другому етапі археологи мають намір торкнутися оборонних об’єктів Калуша — валів і замкових укріплень
11:06:04
На другому етапі археологи мають намір торкнутися оборонних об’єктів Калуша — валів і замкових укріплень

Найдавніша історія Калущини до сьогодні ще не була об’єктом наукових досліджень учених-археологів. Лише цьогоріч лопата археолога заглибилася в землю на території самого Калуша задля осягнення наукової істини – встановлення часу появи міста як одного із економічних та оборонних центрів Прикарпаття. Перший етап роботи археологічної експедиції тривав 20-24 липня 2015 року. Його підсумком стало віднайдення фрагментів забудови міста XVIII – першої половини ХІХ ст., залишки предметів гончарного виробництва, гутництва й ковальства тощо.
За словами краєзнавця, учасника археологічної експедиції Івана Тиміва, на другому етапі археологи мають намір торкнутися оборонних об’єктів міста – валів (вулиця Підвальна) й замкових укріплень, залишки яких (фундамент) могли зберегтися поблизу нинішнього будинку міської ради та ЗОШ № 1, повідомляють “Вікна” з посиланням на Радіо Шанс.
Враховуючи стратегічне значення цієї місцевості, можна припускати існування на цій висоті у другій половині XVII ст. найбільш укріпленого оборонного об’єкта Калуського замку – дитинця, де знаходилася резиденція старости, склад зброї й спорядження (арсенал), архів старостинських актів, житлові приміщення для військового гарнізону, економа і писаря, господарські будівлі. За межами дитинця, але в межах замкових укріплень, знаходилися також ратуша, де засідала міська влада – магістрат (можливо, поблизу нині зруйнованого давнього приміщення адміністративної споруди), неподалік знаходилися культові споруди – католицький костел, житлові та господарські приміщення заможних містян і духовенства. За межами замкових укріплень знаходилися деякі українські церкви.
Як повідомляли “Вікна”, перші знахідки дають можливість припустити, що на місці розкопок колись було звалище. А кістки, які виявили тут раніше і які так схвилювали громадськість, належали тваринам, наполягають науковці.


Переглядів: 485 | Додав: Dnister









Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі







Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. 
Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024