Субота, 27.04.2024, 03:33:04

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
«  Червень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
 
Архів новин
Головна » 2018 » Червень » 27 » На Прикарпатті надано статус пам'яток природи кільком цікавим об'єктам
13:23:38
На Прикарпатті надано статус пам'яток природи кільком цікавим об'єктам

Івано-Франківська обласна рада оголосила ботанічними заказниками та пам’ятками природи місцевого значення та ввела до складу природно-заповідного фонду області кілька цінних природних комплексів.

Депутати обласної ради розглянули питання “Про внесення змін і доповнень у мережу територій та об’єктів природно-заповідного фонду області, повідомляє "Місто".”

Згідно з ним, до переліку ботанічних заказників місцевого значення внесено урочища: “Вертебиста”, “Дуброва та Язвине”, “Юнашківське болото”.

До переліку ботанічних пам’яток природи місцевого значення додали урочища: “Кіндрат”, “Під Німецькою полонинкою”, “Руська буковинка” та “Височанські дуби”.

Гідрологічною пам’яткою природи місцевого значення став “Кудринецький водоспад”.

Ботанічні пам’ятки природи є цінними в науковому, культурно-пізнавальному й оздоровчому плані. Сьогодні в Україні взято під охорону близько 3300 дерев, віком понад сто років. Однак частка дубових лісів в наших лісах постійно знижується внаслідок надмірної експлуатації лісових ресурсів та несприятливої ситуації. Відтак, дубові ліси потребують створення на їхній базі об’єктів природно-заповідного фонду. У Калуші «Височанські дуби» стали першою ботанічною пам’яткою. Водночас, у районі є тільки 3-4 природозаповідні ділянки.

Серед «Височанських дубів» особливо цінними є шість дубів, обхватом стовбура від 260 до 582 сантиметрів. Поміж ними росте ще декілька молодших дубів, липи, акації. Вік дерев орієнтовно 250 років, можливо, й більше. Висота складає 18-23 метри. Наразі їхній стан задовільний, дерева регулярно плодоносять, проте у двох є дупла, які потрібно запломбувати. До того ж, вікові дерева щодня перебувають у небезпеці, адже у Калуші, зазвичай, вони стають смітниками. Принаймні, така доля спіткала дуб у Підгірках з обхватом стовбура в 6 метрів.

Природоохоронний статус дозволить врятувати дуби від вирубки чи забудови. Зрештою, сама ділянка з дубами є окрасою міста, має естетичну цінність, а роль, яку виконують дуби в природі, є надважливою. Своєю кореневою системою вони скріплюють грунт, переводять стік поверхневих вод у внутрішньогрунтовий, а ще дуби захищають сусідню вулицю від вітру. Також вони слугують місцем існування для багатьох видів комах та гніздування птахів. На ділянці в 1,2 га, яку оголосили пам’яткою, навесні масово цвіте підсніжник, що занесений до Червоної книги України.


Переглядів: 317 | Додав: Dnister









Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі







Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. 
Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024