Четвер, 09.05.2024, 15:07:54

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
«  Жовтень 2023  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
 
Архів новин
Головна » 2023 » Жовтень » 17 » Подружжя Трильовських у Києві. Цікавинки з минулого
13:08:10
Подружжя Трильовських у Києві. Цікавинки з минулого

Події, які описав у своїх споминах коломийський адвокат, політик та громадський діяч Кирило Трильовський, відбувалися не в нашому місті, а в Києві, але є цікавими, адже стосуються знаного коломиянина і є маленькою ілюстрацією тогочасного життя української спільноти столиці та її зв’язків з галичанами.

«В останніх днях 1904-го чи з початком 1905 року в Києві відбувалося ювілейне свято в честь відомого композитора Миколи Лисенка. Ми з дружиною хотіли взяти участь у тому святі…

Ювілейне свято… пройшло велично. З галичан, крім мене і моєї дружини (буковинки), був, мабуть, лише відомий патріот Кость Паньківський, також з дружиною. На бенкеті було кількадесят осіб. Коло ювілянта сиділи Олена Пчілка й Іван Нечуй-Левицький, проти мене і дружини сидів Євген Чикаленко (якого всі кликали «пан», бо був великим землевласником) зі своїм сином у студентському мундирі. ..

Між бесідниками, що вітали ювілянта, був і я. Святочний концерт також гарно удався. Між публікою видно було багато пань з Києва й інших міст у народних строях. Моя дружина була в сталевому народньому одязі з Буковини. Сорочка з прекрасної шовкової матерії, що узори на ній вишивала жінка з села Оршівці Кіцманського повіту. Киптар був з такого білого сукна, що мали австрійські генерали на своїх святочних мундирах – також вишиваний на зразок ноші в Оршівцях.

..З нагоди нашого побуту в Києві були ми обоє на виставі «Запорожець за Дунаєм», в якій виступав брат Миколи Садовського Саксаганський. Бачили ми теж п’єсу Горького «Дачники». В тому часі були в Києві сильні морози, на вулицях палили великі вогні, при яких грілися візники. Ми спішилися до Коломиї, щоби з дітьми відсвяткувати Святвечір 6 січня 1905 року. Та не судилося!

На пограничній залізничній станції в Новоселиці виявилося, що не маємо закордонних паспортів: забули їх у київському готелі. Так що той Святвечір відбули діти з моєю тещею Марією Попович і з моїм незабутнім секретарем Іваном Чупреєм, що наче належав до нашої родини…Під свіжим вражінням з Києва мав я у залі Народнього Дому в Коломиї доповідь про згадане ювілейне свято».

©Наукова співробітниця 

Музею історії міста Коломиї

Мирослава Кочержук


Переглядів: 51 | Додав: Dnister









Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі







Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. 
Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024