П`ятниця, 26.04.2024, 20:41:29

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
«  Лютий 2013  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728
 
Архів новин
Головна » 2013 » Лютий » 13 » Презентовано відео про Станіслав у 1944 році
12:17:55
Презентовано відео про Станіслав у 1944 році
12 лютого в Івано-Франківську відбулась презентація «Найстарішого відео Станіслава». Це 11-хвилинне кіно, зняте в липні 1944 року під час приходу до Станіслава «других совітів». Унікальні кадри, на яких можна побачити вулиці Незалежності та Коновальця, «стометрівку» і перон з видом на костел, напівзруйновану ратушу, підірваний міст через Бистрицю, поштамт, а також розпиляний німцями пам’ятник Міцкевичу.
Презентували відео пластун Тарас Зень, краєзнавець Іван Бондарев та директор краєзнавчого музею Ярослав Штиркало. На цей фільм натрапили, шукаючи кадри для фільму про Пласт.
Спершу оригінал відео віднайшли у Російському державному архіві кінофотодокументів у місті Красногорську, що під Москвою. Робоча назва: «Город Станислав», обліковий номер – 8913, дата випуску – 1944 рік, звук – німий, колір – чорно-білий, метраж – 414,2 м. Фільм складається з двох частин, а операторами є товариші Кацман і Ейберг
Отримати цей фільм з архіву можна було, але майже за 4 тис.грн. Щоб повернути до міста унікальне відео Тарас Зень розпочав у соцмережах збір коштів. Однак копія знайшлась у краєзнавчому музеї. Ще у 1944 році, перед штурмом Станіслава командування пообіцяло, що командир частини, яка першою увірветься до міста, буде його комендантом. Це вдалося 569 му стрілецькому полку, і першим станіславським комендантом став полковник Василь Федотов. Під час урочистого святкування 30 ї річниці визволення генерал-майор запасу Федотов повернувся до Франківська і зробив місту цікавий подарунок. Він передав копії кіноплівок, відзнятих у перші дні після звільнення. Фільм зберігається у краєзнавчому музеї, останній раз його демонстрували у 1994 році.
Тепер відео оцифроване на Київській кіностудії ім.Довженка. Переглянути його сьогодні прийшли чимало івано-франківців. Окремі кадри з фільму увійдуть до фільму про Пласт.
Викладати раритетне відео в Інтернет керівництво краєзнавчого музею не планує.

Переглядів: 524 | Додав: Dnister









Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі







Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. 
Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024