Субота, 27.04.2024, 00:59:12

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
«  Квітень 2022  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
 
Архів новин
Головна » 2022 » Квітень » 12 » Про Степана Бандеру і УПА. У Франківську провели заняття з історії національно-визвольної боротьби
10:23:41
Про Степана Бандеру і УПА. У Франківську провели заняття з історії національно-визвольної боротьби

В Івано-Франківську започаткували курси з історії національно-визвольної боротьби для вимушених переселенців та місцевих жителів. Їх проводять безкоштовно двічі на тиждень працівники обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери.

Про те, які сторінки історії України вже висвітлюють працівники музею для відвідувачів та коли й куди можна прийти на заняття — читайте у репортажі Суспільного.

Яна Дорошенко, яка переїхала із Донеччини чотири роки тому, розповідає, що її дідусь — з Івано-Франківщини. Підлітком він допомагав воїнам УПА, тож на заняття з історії національно-визвольної боротьби Яна прийшла, щоб дізнатися більше про ті часи.

"Дідусь розповідав, що повстанці дуже хотіли самостійну Україну, їм не подобалася радянська влада. Мій дідусь навіть сидів за ґратами два роки за це, коли був уже дорослим. Через це йому довелося виїхати на Донбас, щоб сховатися від репресій", — розповідає Яна.

З її слів, історія повторюється.

"Ворог — той самий, поведінка його — така сама жорстока, страшна, тому ми маємо знати правду і розповідати її іншим", — каже Яна Дорошенко.

Киянка Наталія Слободян разом з подругою також прийшла довідатися про національно-визвольні змагання. Жінка каже, на занятті хоче почути нові факти про Степана Бандеру.

"Я думаю, у нас зараз такий час, що в усіх дух на підйомі, і хочеться знати історію. Якщо чесно, якось у школі на те не надто звертала увагу, бо тоді не було такого бажання вивчати. Для контрольної — так, але для себе — то не дуже. А зараз дуже хочеться", — ділиться Наталія Слободян.

Одне заняття триває приблизно годину. Його працівники музею проводять у формі лекції, опісля переходять до запитань та відповідей. Сьогодні директор обласного музею національно-визвольної боротьби Ярослав Коретчук спростовував міфи про Степана Бандеру. Наступного разу його колеги із музею розкриватимуть для відвідувачів й інші теми.

"Ми побачили великий запит, особливо серед внутрішньо переміщених людей, які цікавляться історією нашого краю, історією визвольної боротьби, постаттю Степана Бандери. Адже російська пропаганда зробила величезний крок, назвавши всіх українців "бандерівцями", і, звичайно, є суспільний запит", — каже Ярослав Коретчук.

З його слів, наступні теми, які працівники музею розкриватимуть для відвідувачів, стосуватимуться комуністичних репресій, історії УПА.

"Будемо робити великий акцент на тому, щоб проводити паралелі. 12 квітня розповідатимемо про комуністичні репресії у Дем’яновому Лазі 1941 року і події в Бучі 2022 року, адже ми сьогодні як історики бачимо дуже багато схожих рис", — говорить Ярослав Коретчук.

За його словами, курси проводять щовівторка та щочетверга о 15:00. Вони триватимуть упродовж місяця.


Переглядів: 128 | Додав: Dnister









Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі







Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. 
Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024