Понеділок, 06.05.2024, 12:56:12

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
«  Липень 2023  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
 
Архів новин
Головна » 2023 » Липень » 30 » Рогатинський історико-краєзнавчий музей «Опілля» вдруге став переможцем державного грантового конкурсу від Українського культурного фонду
19:45:18
Рогатинський історико-краєзнавчий музей «Опілля» вдруге став переможцем державного грантового конкурсу від Українського культурного фонду

На початку 2023 року Український культурний фонд (державний інвестор розвитку культури) оголосив конкурс на ряд грантових програм. Зокрема, серед 180 заявок від Івано-Франківської області подано 11 культурно-освітніх проєктів на ЛОТ 1 «Локальна культура», програма «Культура. Регіони».

Пріоритетом ЛОТу є підтримка нових локальних культурних продуктів, які популяризують культурну спадщину регіону та стимулюють його туристично-пізнавальний потенціал, зокрема які націлені на збереження, розвиток та промоцію народних ремесел і промислів.

Лише три проєкти з Прикарпаття були підтримані Фондом, і наприкінці червня підписано грантові угоди. Серед переможців цього конкурсу – комунальний заклад «Рогатинський історико-краєзнавчий музей «Опілля» з ідеєю збереження та популяризації гончарства як елемента нематеріальної культурної спадщини «Опільська гончарня: відродження втраченого ремесла». Унікальністю задуму є безпосереднє відродження місцевого гончарства, яке не є розвинутим та практично втраченим, на відміну від ремесла сусідніх етнорайонів Гуцульщини та Бойківщини.

Ще у 2019 році при музеї зроблено перші кроки до створення Центру дослідження нематеріальної культурної спадщини Рогатинського Опілля – проєкту, який був підтриманий Міністерством культури України та грантовою програмою «Малі міста – великі враження». В рамках його реалізації на базі музею почалася робота над відкриттям культурно-мистецького простору «Опільська гончарня».

В часі карантину 2021 року за кошти органу місцевого самоврядування та Івано-Франківської обласної ради було виділено окреме приміщення, де проведено за цей час капітальний ремонт, заміну покрівлі, закуплено муфельну піч та один гончарний круг.

Саме на повноцінний запуск майстерні, орієнтованої на відновлення та популяризацію давнього опільського ремесла спрямовано цей проєкт. Його особливістю є відродження давнього традиційного ремесла етнорайону шляхом залучення широких верств населення до популяризації гончарства.

Слід також зазначити, що партнером в реалізації цього задуму виступила Рогатинська міська рада, яка є засновником комунального музею.

«Гончарне ремесло у нашій місцевості досить серйозно занепало, практично зникло, особливо за останніх 70-80 років. На сьогодні на теренах Рогатинщини немає жодного гончарного осередку. Відповідно до грантового договору майстерню буде оснащено більшою кількістю гончарних кругів, сировиною, обладнанням та потрібними інструментами. Реалізація цього проєкту надасть нам можливість залучити ще більшу кількість охочих до занять гончарною майстерністю і таким чином популяризувати її», – розповідає тимчасово виконуючий обов’язки директора музею, координатор проєкту Роман Ясінський.

Для кого ж цей проєкт? У вересні-жовтні цього року тут проводитимуть безкоштовні майстер-класи з гончарної майстерності як для дітей різного віку, так і для дорослої аудиторії – місцевих жителів, туристів. А також діятиме окрема програма арт-терапії для наших воїнів та їхніх сімей.

Ольга Блага


Переглядів: 46 | Додав: Dnister









Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі







Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. 
Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024