Четвер, 25.04.2024, 02:56:15

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
«  Березень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
 
Архів новин
Головна » 2019 » Березень » 31

У селі Тязеві, що на Тисмениччині, мають намір знести автобусну зупинку, прикрашену художньою мозаїкою.

Місцеві мешканці просять зберегти цей культурний об’єкт, адже на Прикарпатті таких зупинок залишилось небагато. Однак голова Ямницької ОТГ переконаний, що її використовували не за цільовим призначенням: або як туалет, або як місце, де молодь проводить дозвілля.

Минулого тижня, 19 березня, виконавчий комітет Ямницької сільської ради прийняв рішення знести стару з ... Читати далі »

Переглядів: 466 | Долучив: Dnister | Дата: 31.03.2019

У невеликому приміщенні на площі Шептицького – майстерня Івано-Франківського краєзнавчого музею. Тут працюють лише двоє людей. Один із них – реставратор Валерій Твердохліб. За понад 20 років через його руки пройшли сотні старовинних творів.

 

Музей ховає таємниці

Кімната маленька, але світла. На стінах – картини, які малював сам Твердохліб. Біля стіни на мольберті стоїть ікона, над якою зараз працю ... Читати далі »

Переглядів: 286 | Долучив: Dnister | Дата: 31.03.2019

В березні 1933 року в Польщі вийшла постанова, яка окреслила ієрархію місцевого самоврядування. Магістрат почав називатися міською управою, а бургомістри більших міст – президентами. Відтак у Станиславові проходили вибори президента, тобто очільника міста.
Президента міста обирали члени міської ради, а остаточно затверджували його кандидатуру центральні владні інституції. Очільник міста був доволі несамостійною фігурою, сильно залежав від центру, а також від міської ради. Президентом міг стати кандидат, який був громадянином Польщі й мав виборче право. Посада передбачала освітній ценз – кандидат мусив мати освіту хоча б на рівні середньої школи. Цікаво, що президент міг не бути родом з міста, яке він очолюв ... Читати далі »

Переглядів: 424 | Долучив: Dnister | Дата: 31.03.2019

До 140-річчя газифікації міста у 2013 році у Івано-Франківську відкрили «Газовий музей». Його облаштували у підвалі будинку на Ленкавського, який понад 100 років тому був адміністративним корпусом газового заводу. Нині газовики хочуть поповнити колекцію – за експонати обіцяють винагороду.

Екскурсію музеєм для «Репортера» провела прес-секретар ПАТ «Івано-Франківськ­газ» Галина Цап. Експозиція розміщена у чотирьох невеликих залах. Кожен із майже півсотні експонатів – свідчення прогресу та газифікації Станиславова.

... Читати далі »

Переглядів: 259 | Долучив: Dnister | Дата: 31.03.2019










Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі







Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. 
Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024