Середа, 24.04.2024, 22:29:09

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
«  Травень 2022  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
 
Архів новин
Головна » 2022 » Травень » 25

У лютому 1915 року мешканці Станиславова спостерігали за відступом російської армії, але їхню радість затьмарив арешт і відправка на Сибір деяких шанованих членів громади. День 20 лютого 1915 року став особливо пам’ятним для містян, адже тоді до Станиславова ввійшли перші австрійські загони. Журналіст Симон Шпунд продовжує свою розповідь і не шкодує слів та емоцій, щоб описати цю подію.

Тиху радість місцевих жителів, викликану ймовірним завершенням російської окупації, затьмарили чергові репресії. За одну ніч заарештували більш ніж двадцять найшановніших містян, яких згодом відправили як військовополонених до Сибіру. Серед них мав бути й мій батько, якого не могли пощадити, бо ж він був редактором часописів. Те, що я пережив тієї н ... Читати далі »

Переглядів: 112 | Долучив: Dnister | Дата: 25.05.2022

У кожному місті є особлива категорія жителів – диваки. Інколи вони веселять мешканців, інколи їх побоюються, але такі особи – то незмінна частина фольклору.

Незадовго до Першої світової війни в Станиславові з’явився дивак, якого всі називали Ляйбцьо. Він прибув до міста звідкись із далеких країв, одягався в ексцентричний спосіб і жив переважно за рахунок пожертв милосердних містян. 

Просячи про допомогу, він відвідував здебільшого найбагатших мешканців Станиславова, бо завжди казав, що найкраще почувається там, де «темно і слизько». «Слизько» означало, що пі ... Читати далі »

Переглядів: 113 | Долучив: Dnister | Дата: 25.05.2022

У день 115-ї річниці від дня народження Ірини ВІЛЬДЕ, 5 травня, члени відродженого Товариства письменників і журналістів ім. І. Франка (ТОПІЖ) навідалися до Літературного музею Прикарпаття, щоб віддати пошанівок цій самобутній постаті вітчизняного красного письменства, яскравій представниці української епічної прози XX ст.

Власне, вона 1935 року отримала літературну премію цього товариства, що діяло у Львові, за повісті «Метелики на шпильках», «Б’є восьма» та «Повнолітні діти». А рівно через 30 літ, коли Східна Галичина перебувала вже у складі Української РСР, письменниці присудили Шевченківську премію за роман «Сестри Річинські». Він був вельми популярним у 60-х роках. Навіть по ... Читати далі »

Переглядів: 125 | Долучив: Dnister | Дата: 25.05.2022










Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі







Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. 
Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024