Середа, 30.11.2022, 05:53:31

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
«  Листопад 2022  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
 
Архів новин
Головна » Архів новин
1 2 3 ... 256 257 »

Івано-Франківській обласній організації Національної Спілки Краєзнавців України у 2021 році виповнилося 30 - ть років.

Організація об’єднує навколо себе науковців, вчителів, культосвітніх працівників, всіх тих, хто не тільки любить свій край, але й активно займається його вивченням. 

Ми пи ... Читати далі »

Переглядів: 2363 | Долучив: Dnister | Дата: 19.10.2010

Милуючись історичною архітектурою, ми помічаємо, наскільки гармонійними і продуманими є окремі деталі давніх кам’яниць. Оригінальний декор можна знайти навіть під ногами, адже на підлогах у під’їздах ми бачимо ошатні квіти, гілля з плодами, жіночі голівки і дивовижних істот. Спробуймо дізнатися більше про ці маленькі скарби з минулого.

Вітання з Венеції

Безшовні підлоги, прикрашені мозаїкою чи різними малюнками, називаються терацо або венеційськими підлогами. Вони здебільшого створюються з цементу, до якого додаються мармур, різні види каменю чи скло. Терацо в перекладі з італійської означає ... Читати далі »

Переглядів: 4 | Долучив: Dnister | Дата: 28.11.2022

У 1905 році один із дописувачів газети «Кур’єр станиславівський» зазначив, що в тодішньому місті був поганий звичай, із яким, однак, ніхто не поспішав боротися.

На всіх балах і танцювальних вечірках було прийнято гуляти «до білого рана». Інакше вважалося, що захід не вдався, був настільки нудним і нецікавим, що гості поспішили покинути його якомога раніше.

«І знову бальні зали наповнюються панами і паннами, знову на паркеті кружляють пари у вирі вальсу. І знову починається цей гідний осуду звичай – кожна вечірка затягується до білого рана! – писала газета. ... Читати далі »

Переглядів: 5 | Долучив: Dnister | Дата: 27.11.2022

У 1935 році поліція Станиславова затримала Якуба Провізора на прізвисько Куба, власника готелю «Східного» (раніше «Під трьома коронами»).

Газета «Кур’єр станиславівський» повідомила, що, згідно з результатами слідства, він утримував підпільний бордель, до якого вербував різних жінок, переважно працівниць державних установ, які втратили роботу чи просто хотіли підзаробити.

У міжвоєнній Польщі працівники державних установ зазвичай не могли похвалитися високими заробітками. За інформацією преси, під час облави затримали також двох юних гімназисток.

... Читати далі »
Переглядів: 8 | Долучив: Dnister | Дата: 23.11.2022

Мабуть, усі пам’ятають фільм «Чарлі і шоколадна фабрика», де хлопчик придбав шоколадку і знайшов у її обгортці золотий квиток, який гарантував отримання цінного призу. Однак мало кому відомо, що дуже схожі акції проводилися і у давньому Станиславові.

У 1920-х роках у популярній цукерні Владислава Кровіцького продавалися «щасливі шоколадки», в чиїх обгортках були сховані картки з назвами різноманітних невеликих, але цінних призів. Самі призи можна було оглянути тут же, в цукерні. Коли покупець купував шоколадку з відповідною карткою, він одразу ж забирав приз.

У 1926 році так ... Читати далі »

Переглядів: 7 | Долучив: Dnister | Дата: 22.11.2022

У спогадах осіб, чиї шкільні роки минули у давньому Станиславові, вчитель часто постає особою грізною і мало не всесильною. Ймовірно, таким він і був для заляканих учнів, адже довший час, до 30-х років минулого століття, у навчальних закладах дозволялися фізичні покарання. І лише скупі газетні відомості відкривають нам інший бік медалі. З них ми дізнаємося, що сприйняття вчителя тодішнім суспільством суттєво відрізнялося від сучасного.

Соціальний статус

Серед галицького вчительства на зламі ХІХ і ХХ століть чітко прослідковувалися еліта і безправні верстви, до яких належали народні вчителі, педагоги, що ... Читати далі »

Переглядів: 6 | Долучив: Dnister | Дата: 21.11.2022

В підготовці до ювілеїв з часу першої письмової згадки про Галич (1996, 2017, 2023) завжди з’являються окремі публікації автори яких стверджують, що «всі влади знищували місто, нівелювали його історичну роль» і т.д. – при цьому не говорять про політичні, суспільно-економічні, демографічні фактори, які впливали на розвиток міста. Поруч з цим реальністю є те, що окремі держави в складі яких знаходився Галич, розвивали його транспортне сполучення, електрифікували, регулювали ріки, забезпечували перед повенями та ін.; натомість саме окремі галичани спричинювалися до руйнації міста, втрати його історичної пам’яті.

Неочікувані знахідки час до часу повертають нас до м ... Читати далі »

Переглядів: 24 | Долучив: Dnister | Дата: 20.11.2022

Коломия подарувала Богданові Лепкому кохання всього життя – його Олександру, Лєнду, Лєню, з якою одружився всупереч вагомій перепоні – родинному зв’язкові, адже була його двоюрідною сестрою. Тож єднала письменника з Коломиєю ще й велика родина тестя й водночас батькового рідного брата о. Миколи. Ця родина відіграла помітну роль в житті української спільноти нашого міста, тому варто більше про неї розповісти.

Народився Микола Лепкий 13 січня 1842 року в Куликові на Львівщині в сім’ї Теодора, управителя школи, і Євлампії з Метеллів, доньки патриціїв італійського походження. У подружжя Лепких, крім найстаршого Миколи, було ще четверо дітей: Сильвестр, батько Богдана, Анна, Теодозія та Іванна. Обидва сини обрали свяще ... Читати далі »

Переглядів: 10 | Долучив: Dnister | Дата: 16.11.2022

Як за Австрії, так і за Другої Речі Посполитої професія залізничника була вельми престижною, адже добре оплачувалася і передбачала низку пільг.

Тож не дивно, що Василь Шлам, безробітний мешканець Станиславова, дуже зрадів, коли його знайомий Іван Іванишин у березні 1937 року пообіцяв влаштувати його на залізничну посаду.

Як стверджував приятель, він дуже добре знав директора станиславівської залізничної станції і мав із ним дружні стосунки. Він пізніше познайомив Шлама з самим «директором», за якого видав свого брата Михайла, шевця за професією.

... Читати далі »

Переглядів: 6 | Долучив: Dnister | Дата: 16.11.2022

На малюнку з модного журналу за 1880 рік ми бачимо трьох пань на фоні зимового пейзажу, і одна з них тримає в руках якийсь дерев’яний футляр на ремінці.

В такому футлярі колись носили ковзани, які на зламі ХІХ і ХХ століть кріпилися до звичайного зимового взуття, а не були спеціальними черевиками з полозами для катання.

Газета «Кур’єр станиславівський» у січні 1904 року рекомендувала вибирати ковзани висотою 45–50 мм, під каблуком на 3–4 мм менше. Вістря ковзанів мало бути не надто вузьким та викривленим, бо це ускладнювало катання.

... Читати далі »

Переглядів: 7 | Долучив: Dnister | Дата: 14.11.2022

Образ суворого на вигляд дідуся, худорлявого, але зі стрункою поставою, у «професорських» окулярах (із круглими скельцями) – це одна з тих небагатьох картин, які й досі зберігаються свіжими в моїй уяві ще з дитинства. І судячи з усього, вона зоставатиметься в пам’яті такою самою немеркнучою, доки житиму.

Склалося так, що моє навчання в першому класі Підвербцівської восьмирічки збіглося в часі з останнім роком директорування в ній Івана Йосиповича КАПИНІСА. Вже не пригадую, з якої оказії завітав було до нас, 18-х першачків, на один із уроків, які вела наша перша вчителька Ольга Львівна, до речі, дружина Івана Йосиповича, сам директор школи. Але то була тоді, мабуть, єдина наша зустріч у навчальному закладі, вр ... Читати далі »

Переглядів: 10 | Долучив: Dnister | Дата: 13.11.2022

У селі Підмихайля на Калущині облаштували могилу учнів Станіславської торговельної школи, яких розстріляли німецькі окупанти у 1943 році. 12 розстріляних юнаків залишаються невідомими.

У далекому сорок третьому, майже 80 років тому, у селі Новиця приблизно біля того місця, де зараз побудована греко-католицька церква, відбувся розстріл дванадцятьох юнаків родом із Надвірної, учнів торгівельної школи, розповіла староста Добровлянського старостинського округу Леся Красько, інформують “Вікна”.

Гестапівці за підозру у співпраці учнів з членами ОУН везли їх зі Станіслава до села Сливки на ... Читати далі »

Переглядів: 9 | Долучив: Dnister | Дата: 13.11.2022

У підвалі 2-поверхового будинку у Рогатині, що на Івано-Франківщині, мешканці знайшли написи, які, ймовірно, залишили колишні в’язні НКВС. Зі слів істориків, у 40-х роках XX століття в цьому домі розташовувався комісаріат. Як люди натрапили на знахідку та про що вона свідчить, читайте у репортажі Суспільного.

Написи на стінах в підвалі будинку можуть свідчити про розташування там катівні НКВС. Мешканець дому Богдан Шмотолоха каже, помітив надписи, коли збивав штукатурку зі стін. З його слів, є вони лише в кімнаті при вході.

"Випадково той напис знайшовся. Одне насторожило, що накреслений там т ... Читати далі »

Переглядів: 9 | Долучив: Dnister | Дата: 12.11.2022

В Іванівцях відкрили оновлений пам’ятник Михайлу Москалюку “Спартану” – сотенному УПА, який боровся за волю України та був справжнім жахом для ворогів. Погруддя не просто покращили, його також перенесли із приватної території у центр села. Тож тепер кожен охочий будь-коли зможе віддати шану славному упівцю.

Повідомляє Facebook-сторінка голови Коломийської громади Богдана Станіславського.

“Таких людей як “Спартан” ми маємо пам’ятати та гідно вшановувати. Все своє життя він присвятив Україні та боротьбі. Він як і інші воїни, які кров’ю виборюв ... Читати далі »

Переглядів: 15 | Долучив: Dnister | Дата: 09.11.2022

У міжвоєнному Станиславові відомою і шанованою була родина Шарферів, які володіли великою кам’яницею і кав’ярнею.

Довгі роки справи у Шарферів процвітали, аж ось у їхньому житті настала чорна смуга. Пана Шарфера переслідували невдачі у ділових оборудках, тож незабаром він втратив практично всі родинні статки. Врешті-решт він помер, залишивши сім’ю практично у злиднях.

Син померлого, який тоді навчався у сьомому класі гімназії, та його на рік молодша сестра Жанетта вирішили діяти, щоб якось вибратися з фінансової ями. На жаль, для цього вони вибрали нечесний шлях – разом із матір&r ... Читати далі »

Переглядів: 15 | Долучив: Dnister | Дата: 09.11.2022

У міжвоєнний період у Станиславові були дуже популярними праці історика Леона Штрайта, який друкував статті у польськомовній єврейській газеті «Слово», а також видавав книги, присвячені історії єврейської громади. В його працях оживають найдавніші сторінки минувшини міста, з них ми дізнаємося багато маловідомих фактів про життя Станиславова. Пропонуємо вашій увазі кілька особливо цікавих уривків зі статей та більших праць цього відомого історика.

Коли євреї оселилися в Станиславові?

У березні і травні 1662 року вийшли перші документи, що стосувалися заснування Станиславова. А вже 17 вересня т ... Читати далі »

Переглядів: 14 | Долучив: Dnister | Дата: 06.11.2022

У 1937 році станиславівська газета «Слово» повідомила, що «12 жовтня комісаріат у Станиславові провів на території всього міста облаву на роверистів, у результаті якої затримали 18 чоловік, чиї ровери не були зареєстровані. На 39 роверистів були відправлені донесення до староства за брак гальм чи дзвінків на роверах, дванадцятьох оштрафовано на місці затримання».

Ще одна облава відбулася 20 жовтня того ж року, під час неї було оштрафовано 16 осіб і ще на 19 роверистів відправлені карні донесення до староства.

Любителів велосипедів також штрафували за їзду тротуарами. Загалом за ча ... Читати далі »

Переглядів: 13 | Долучив: Dnister | Дата: 06.11.2022

Що найбільше пов’язувало Богдана Лепкого з нашим містом? Численна родина батькового брата чи коломияни, з якими довелося спілкуватися, а може його твори, що видавалися в коломийських видавництвах? Все це також, але найціннішим скарбом, який подарувала йому Коломия, було кохання всього життя письменника – його Олександра, Лєнда (так назвала себе в дитинстві), Лєня, як звертався до неї сам Б. Лепкий. Та починалося все дуже непросто.

Отець Микола Лепкий, найстарший брат о. Сильвестра, батька Богдана, 1871 року був призначений сотрудником Михайлівської церкви, згодом став гімназійним катехитом та знаним у місті громадським діячем. Тож Лепкі – одна із тих родин, які тривалий час мешкаючи в Коломиї, формували життя українсь ... Читати далі »

Переглядів: 16 | Долучив: Dnister | Дата: 05.11.2022

79 років тому 4 листопада на центральній площі міста Калуша нацисти привселюдно розстріляли 11 учнів Калуської торговельної школи.

Гестапівці жорстоко вбили юнаків, яким було від 14 до 19 років, та батька одного учня, тільки за те, що всі вони були членами ОУН. Про поховання загиблих досі не відомо нічого. В роки незалежності нашої держави на честь загиблих студентів торговельної школи площа отримала назву Героїв, інформують "Вікна" з посиланням на Калуську міську раду.

Біля пам’ятного знаку розстріляним учням торгівельної школи відбулось вшанування пам’яті загиблих Героїв ... Читати далі »

Переглядів: 13 | Долучив: Dnister | Дата: 05.11.2022

4 листопада 1861 року з Відня до Львова прибув перший пасажирський потяг, який називався "Ярослав". Цей день вважається початком історії залізниць в Україні. З 1868-го починається активна розбудова мережі залізниць.

1860-і рр. були знаковими для Галичини і зокрема для Коломиї. Австро-угорська імперія, незважаючи на війни і кризу, робила поступ в усіх царинах життя. На відміну від імперій східного типу, цісарська дбала не лише про столицю й найбільші міста, але й про провінцію. Тому в Галичині в цей період почався промисловий бум. Можна перерахувати наші коломийські здобутки 1860-х, але найбільшим з них стало відкриття залізничного сполучення. Для цього створили Товариство Львівсько-Чернівецької залізниці. Всіма роботами керував ... Читати далі »

Переглядів: 13 | Долучив: Dnister | Дата: 05.11.2022

У Надвірнянській громаді планують демонтувати пам’ятники радянського тоталітарного режиму. Про це заявив голова Надвірнянської громади Зіновій Андрійович.

«Символам радянського тоталітарного режиму в Надвірнянській громаді не місце! Розпочали процес демонтажу «Обеліску слави» та пам’ятного знаку невідомого солдата, який знаходиться на старому кладовищі», - зазначив З.Андрійович.

За словами Андрійовича, демонтаж проведуть як тільки пам’ятники будуть вилучені з реєстру.

... Читати далі »

Переглядів: 215 | Долучив: Dnister | Дата: 05.11.2022

Єфросинія Малиновська на псевдо Розетка із села Рунґури на Прикарпатті у дитинстві та юності допомагала воїнам Української повстанської армії. За це енкаведисти арештували її, утримували у в'язницях, допитували, а суд виніс вирок — 10 років заслання в таборах ГУЛАГу.

Попри залякування та репресії Єфросинія не втратила віри в ідеї, за які боролася, і нітрохи шкодує, що стільки років молодості провела в ув'язненні. Після звільнення з табору жінка створила сім'ю, якій досі передає свою любов до країни.

Про допомогу повстанцям, останню рунґурську криївку, арешт і те, за що вона, її побратим ... Читати далі »

Переглядів: 12 | Долучив: Dnister | Дата: 03.11.2022

У Коломийський музей передали старовинну амфору пізньоримського періоду.

Її віднайшли ще у 1990 році у Товмачику на Коломийщині, інформує “НТК”.

Донедавна знахідку зберігали у Києві. Тепер її передали у Музей історії міста Коломиї.

“Амфора відноситься до 320-350 рр. нашої ери. Її використовували для перевезення вина чи олії кораблями. Напевно, Чорним морем, річкою Прут та меншими човнами так і доплили до Коломийщини”, – розповідає дирек ... Читати далі »

Переглядів: 10 | Долучив: Dnister | Дата: 02.11.2022

У лютому 1926 року в Станиславові сталося сенсаційне пограбування, яке широко обговорювалося не лише в місцевій, а й загальнодержавній пресі.

Близько десятої ранку в під’їзді кам’яниці на вул. Третього Мая, 30 (тепер вул. Грушевського) невідомі бандити напали на пана К. Г., директора консуму (магазину споживчих товарів). Зваливши директора з ніг кількома сильними ударами боксерською рукавичкою в обличчя, вони вкрали в нього гаманець, де було близько п’яти тисяч злотих готівкою, і зникли в невідомому напрямку.

Принаймні такою була версія пограбування, озвучена самим директором, який став ... Читати далі »

Переглядів: 21 | Долучив: Dnister | Дата: 31.10.2022

Життя сучасного іванофранківця – це суцільний стрес, адже часи зараз направду нелегкі. На зламі ХІХ і ХХ століть мешканці міста жили значно спокійніше, але нервові розлади все одно були доволі поширеними. Втім, наші предки вміли давати собі з ними раду і вважали, що немає нічого кращого для здоров’я нервів, ніж відпочинок на лоні природи, фізична праця і… келишок доброго вина.

Хвороби багатих

У давні часи всілякі нервові розлади вважалися хворобами, на які страждали переважно представники вищих кіл суспільства, адже простому люду, зайнятому важкою роботою, було «не до нервів&raqu ... Читати далі »

Переглядів: 18 | Долучив: Dnister | Дата: 30.10.2022

У хлопців міжвоєнного Станиславова була улюблена забавка – так званий корковець. Це був іграшковий пістолет, який стріляв кулями, що були схожі на корки, звідки й походила назва.

Зазвичай такі пістолетики були не дуже майстерно виготовлені і мало нагадували справжню зброю. Незважаючи на це, власникам корковця шалено заздрили однолітки, а дістати тим корком по нозі – то було щось цілком звичне для станиславівських пустунів.

Постріл із корковця був дуже гучним і лунким, а кулі-корки також вибухали при сильному ударі, тож малі розбишаки часто заради забави кидали їх комусь під ноги. ... Читати далі »

Переглядів: 15 | Долучив: Dnister | Дата: 30.10.2022

Нещодавно під час виконання поточних ремонтно-реставраційних робіт на аварійній опорі під господарською брамою огорожі комплексу колишнього палацу Потоцьких натрапили на частину підпружної арки, яка може бути як фундаментом для опори, так і частиною фундаментів старих будівель чи підземних комунікацій. Знахідка неабияк зацікавила археологів і істориків, які запевняють, що вся історія палацу є саме під землею. Проведення робіт було призупинене для формування дозвільної документації на проведення археологічних досліджень та складання індивідуальної програми розвідок і розкопок.

У КП «Простір інноваційних креацій «ПАЛАЦ» прогнозують археологам великий обсяг роботи і очікують на цікаві знахідки, про які досі ніхто не знав. ... Читати далі »

Переглядів: 13 | Долучив: Dnister | Дата: 28.10.2022

У селі Вістова на Івано-Франківщині демонтували пам'ятник радянському солдату. Про це на Facebook-сторінці повідомив директор обласного музею визвольної боротьби ім. Степана Бандери Ярослав Коретчук.

Пам'ятник радянському "визволителю" з надписом "загинув від рук українських буржуазних націоналістів" демонтували 27 жовтня.

"Для жителів Західної України так званий прихід "визволителів" у 1944 році приніс нові страждання: вбивства, зґвалтування, грабежі, вивезення у Сибір, а не визволення від нацизму. І ви знаєте, прикро було почути, що деякі представник ... Читати далі »

Переглядів: 12 | Долучив: Dnister | Дата: 28.10.2022

Завершуються роботи по консервації та ознакуванню археологічних залишків Тисменицької брами Станіславської фортеці. Про це повідомили в Департаменті архітектри та містобудування Івано-Франківської міської ради.

«Проводиться благоустрій на роздоріжжі вулиці Галицької та Лесі Українки в м. Івано-Франківську. Супровід робіт веде міська архітектура та розробник проєктної документації КП Архітектурно-планувальне бюро (АПБ-ІФ). Основна причина перерви в роботі – широкомасштабне вторгнення неадекватних сусідів в Україну», - йдеться у повідомленні.

Переглядів: 17 | Долучив: Dnister | Дата: 27.10.2022

У міжвоєнному Станиславові дуже відомою була велика гуртова фірма Воліна і Шраєра, що знаходилася на площі Міцкевича і торгувала текстильними товарами.

У червні 1936 року гуртівня переїхала у будівлю на вул. Шидловського (тепер частина вул. Грушевського). У грудні 1936 року тут сталася майже шпигунська афера. До місцевого Скарбового управління, яке займалося контролем над сплатою податків, надійшов анонімний лист, автор якого повідомляв про грандіозні податкові зловживання та махінації у гуртівні Воліна і Шраєра і вимагав провести ревізію на цьому підприємстві.

Ревізію провели, певні порушення виявили, х ... Читати далі »

Переглядів: 10 | Долучив: Dnister | Дата: 27.10.2022

Начинка по-коломийськи заслуговує стати нематеріальною культурною спадщиною України, повважали в Коломийській міській раді. І подали цю страву Покуття на внесення до Національного переліку нематеріальної культурної спадщини України.

Про це у мережі повідомив голова Коломийської громади Богдан Станіславський.

“Ви куштували начинку? Справжню, коломийську. Зроблену за старовинними рецептами. Навіть якщо ні, то обов’язково чули про цю страву. Багато кому бабуся точно розповідала, як її зробити, а дідусь нахвалював смак. Начинка – це наша покутська страва. Вона з’явилась ... Читати далі »

Переглядів: 24 | Долучив: Dnister | Дата: 27.10.2022

В Івано-Франківську, у музеї мистецтв Прикарпаття, вручили премію в галузі краєзнавства імені Володимира Полєка. Її впродовж 11 років присуджують визначним прикарпатцям за вагомий внесок у вивченні, збереженні та популяризації культурної спадщини.

Про це повідомили на Facebook-сторінці обласної військової адміністрації.

Почесні знаки та дипломи цьогорічної обласної премії імені Володимира Полєка отримали:

Переглядів: 15 | Долучив: Dnister | Дата: 27.10.2022

У франківському видавництві “Discursus” вийшла нова книжка із серії “Цікава історія” – “Поляки у Станиславові” авторства Петра Гаврилишина.

У виданні автор розкриває маловідомі сторінки історії римо-католицьких костелів давнього Станиславова (з 1962 р. Івано-Франківська). Оскільки ця спадщина отримана від польської громади, то принагідно подані також і невеликі біографії відомих поляків – як народжених в місті, так і тих, які певний період свого життя провели в Станиславові, теж доклавшись до його розвитку.

Книжка – результат дворічної праці автора. В ... Читати далі »

Переглядів: 13 | Долучив: Dnister | Дата: 26.10.2022

Нещодавно у популярній краєзнавчій інтернет-спільноті «Ретро Франківськ Груп» краєзнавець Сергій Петрицький виклав цікаву поштівку, на якій зображений благодійний заклад «Геброн», заснований Теодором Цьоклером, духовним лідером станиславівських німців.

Він знаходився поряд із лікарнею для хворих дітей «Сарепта» (нині вул. Цьоклера, 11). Це був притулок для хлопчиків, названий на честь міста Геброн (чи Геврон) на західному березі ріки Йордан. Це одне з найдавніших міст світу, де знаходиться Печера Патріархів, яка є святинею для юдеїв, християн і мусульман.

Притулок &laq ... Читати далі »

Переглядів: 19 | Долучив: Dnister | Дата: 25.10.2022


Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі

Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 22. Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2022