Вівторок, 30.05.2023, 10:50:11

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
«  Травень 2023  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
 
Архів новин
Головна » Архів новин
« 1 2 3 4 ... 263 264 »

Краєзнавець Андрій Тимків опублікував підбірку з п'яти туристичних цікавинок Калуського району. Цього разу акцентував на будівлях-ратушах.

Ратуша в Долині

Є унікальною пам'яткою промислової архітектури України 19 - початку 20 століть. Солеварня — ансамбль різних за призначенням споруд: варильня солі, маніпуляційний корпус, приміщення складу солі, шахти, збірка солянки та інші службові і господарські будівлі. Збереглась і промислова ратуша, щоправда, частково. Раніше на вершині навіть був годинник, вершина зроблена з дерева. Поруч є ще одна ратуша (магістрат) але вежі вже немає, повідом ... Читати далі »

Переглядів: 6 | Долучив: Dnister | Дата: 10.05.2023

Познанська «Gazeta Powszechna» від 24 червня 1938 року повідомила про цікавий рекорд, зафіксований у Станиславові.

Місто могло похвалитися наймолодшим пілотом планера в цілій Польщі. Ним був 16-річний Едвард Дзяловський, син Станіслава Дзяловського  (1900–1942), керівника механіків у станиславівській Школі пілотів ЛОПП (Ліги протиповітряної і протигазової оборони). Батько юнака і сам був відомим пілотом та конструктором літальних апаратів, який збудував один із перших польських планерів «Бидгощанка».

Про юного пілота повідомила і львівська газета «Хвиля», як ... Читати далі »

Переглядів: 7 | Долучив: Dnister | Дата: 10.05.2023

Начальник районної військової адміністрації Любомир Глушков, заступниця голови райдержадміністрації Ганна Кравчук та голова районної ради Іван Угрин відвідали педагогічний коледж, де за пропозицією районної державної адміністрації відкрилася пересувна (банерна) виставка «Армія Нескорених».

Зазначимо, що в 2021 році Івано-Франківською обласною радою розроблено та прийнято регіональну цільову програму «Відзначення в області 80 - річчя створення Української Повстанської Армії» на 2022-2023 роки.

В рамках цієї програми та з метою поширення історичних знань про Українську Повстанську А ... Читати далі »

Переглядів: 6 | Долучив: Dnister | Дата: 10.05.2023

Відкриття приватної школи у 30-их роках минулого століття в невеликому селі було неабиякою подією. А для цього доклав цього чимало зусиль лідер національного руху на Городенківщині, вихідець с. Вільхівці – Михайло Прокіпчук. На жаль, про нього мало хто знає і пам’ятає. Та й інформації не так уже й багато, пише «Галицький кореспондент».

Відомо, що Михайло Прокіпчук першим у селі здобув вищу освіту, закінчивши математично-природничий факультет університету Яна-Казимира у Львові. Він чітко розумів, що полонізація – процес небезпечний для українців, тому намагався придумати цьому протидію. І вирішив, що головна протидія полонізаційному режиму – це організація ... Читати далі »

Переглядів: 11 | Долучив: Dnister | Дата: 09.05.2023

Не лише у давні часи, а й у міжвоєнні роки блощиці були справжнім викликом для господинь і завдавали значних незручностей мешканцям міста. Не допомагали навіть широко розрекламовані препарати, що часом призводило до судових позовів.

Так, мешканець Станиславова Казимир Ліщинський повірив рекламі варшавської фірми «Перфект», яка гарантувала повне знищення комах. Виробник запевняв, що якщо після користування їхнім диво-засобом клієнт знайде у помешканні блощиць, то за кожну фірма заплатить 5 злотих.

Пан Ліщинський старанно обробив помешкання засобом фірми «Перфект», але через деякий ... Читати далі »

Переглядів: 9 | Долучив: Dnister | Дата: 09.05.2023

24 серпня 2023 року на великий екран вийде фільм про легендарного опришка Олексу Довбуша. Краєзнавець Андрій Тимків зібрав інформацію про місця на Прикарпатті, пов'язані з героєм карпатських легенд.

Чи в Долині, чи в Болехові вам розкажуть легенди й бувальщини про цього героя. Тривалий час Олексу Довбуша вважали мiфiчною постаттю, збiрним образом тих «вiльних стрiльцiв», народних месникiв, справедливих розбійників, карпатських робінгудів, якi ходили тутешніми горами 300 рокiв тому, розповідає Андрій Тимків.

Українські Карпати наповнені багатьма скелями, званими на чест ... Читати далі »

Переглядів: 14 | Долучив: Dnister | Дата: 08.05.2023

Сто років тому, як і сьогодні, галицькі підприємці нарікали на високі податки й неймовірно заплутану систему їх сплати. Хоч платили тодішні галичани до державної казни значно менше, ніж у наші дні. Але тоді мало не щодня можна було чекати податкових «сюрпризів», адже не лише держава, а й кожна провінція і навіть місто мали право вводити свої податки. Тож не дивно, що мешканці Станиславова реагували на зелені мундири податкових працівників «як собаки на гицля».

Найбільше держава заробляла на продажі спирту

В Австрії, крім податків, які ухвалювалися центральним парламентом та сплачу ... Читати далі »

Переглядів: 8 | Долучив: Dnister | Дата: 08.05.2023

Незабутньою подією для коломиян була зустріч з велетом української літератури Іваном Франком в залі Щадничої каси на початку 1912 року. Давно немає серед живих людей, яким пощастило бачити й чути його тоді, але залишилися їх спомини, які відтворюють для нас той далекий день.

В 1911–1912 рр. І. Франко на запрошення спеціально організованих комітетів виїжджав до різних міст Галичини для прочитання поеми «Мойсей». Такий комітет у Коломиї очолив гімназійний професор та голова товариства «Учительська Громада» Леонтій Кузьма. Він і запросив письменника листом від 17 грудня 1911 р. приїхати до міста: «… з припоручення нашої філії учительської громади звертаю ся до Вас з прошенєм, можебисьте і Коломиї д ... Читати далі »

Переглядів: 8 | Долучив: Dnister | Дата: 08.05.2023

В Івано-Франківську презентували книгу-життєпис міста. Вона містить близько 800 сторінок. Її співавторами виступили краєзнавці Роман Діда та Володимир Устинський.

Тут під однією обкладинкою вмістили історію міста протяжністю 360 років. Тож читач в будь-якому віці, взявши видання в руки, може повернутись у минуле Івано-Франківська. Бо усі імена мешканців міста, вулиць та й назви самого міста збережені за їх історичним звучанням, пише “Західний кур’єр” із посиланням на сторінку міського голови.

Читаючи книгу, можна пройтися старими ... Читати далі »

Переглядів: 14 | Долучив: Dnister | Дата: 06.05.2023

З ініціативи старости с. Середній Бабин Марії Стасюк та з допомогою управління культури, національностей та релігій планується реставрація ще однієї пам’ятки архітектури – дерев’яної церкви Покрови Пресвятої Богородиці УГКЦ у с. Середній Бабин.

Про це на своїй сторінці в мережі повідомив міський голова Калуша Андрій Найда. Храм був закінчений та освячений у 1834 році, за іншими даними у 1831 – 1832 рр, пише “Західний кур’єр“.

Зі слів жителя села – Яцурака Івана з 1960 до 1989 року церкву було переобладнано під панахидну кімнату. У 1989 р. у н ... Читати далі »

Переглядів: 9 | Долучив: Dnister | Дата: 06.05.2023

Днями Департамент містобудування та архітектури відновив міжнародний конкурс на концепцію реставрації з пристосуванням будівель на вулиці Левка Лук’яненка, 14-16 (колишня вул. Мельничука).

Вперше конкурс був оголошений наприкінці 2021 року. Але через повномасштабне вторгнення росії його відклали.

Станом на 4 травня цього року на конкурс зареєструвалося майже 100 учасників з усього світу. Про це повідомив заступник директора Департаменту містобудування та архітектури Артур Прокіпчук під час дискусії “Куди прямує архітектура міста?”, що відбулася в Івано-Франківсь ... Читати далі »

Переглядів: 10 | Долучив: Dnister | Дата: 06.05.2023

Видатний доктор Іван Куровець, який мешкав в Калуші, згадував про цікавий та неординарний випадок із своєї лікарської практики. У селі Пійло Калуського повіту був свого часу перед 1930-ти роками славний ворожбит на ціле Підгір’я.

До нього заїздили щодня повози багатих дідичів, вози селян, багато бідноти, вищих і менших урядовців і все це шукало поради та помочі у ворожбита. Спритний чоловік уладив собі примітивний "античний" склад різних амулетів у виді звірячих шкірок, камінчиків, живиці, смоли і флящинок з різноманітними ліками, інформують "Вікна" з посиланням на Калуський міськрайонний суд.

... Читати далі »

Переглядів: 11 | Долучив: Dnister | Дата: 06.05.2023

Міністерство культури та інформаційної політики України додало до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України п’ять нових елементів.

Про це йдеться у наказі міністерства від 4 травня.

Серед них традиція повіншування Василів у селі Липівка Рогатинської територіальної громади Івано-Франківської області.

Відповідно до рекомендацій Ек ... Читати далі »

Переглядів: 8 | Долучив: Dnister | Дата: 06.05.2023

Виставку репродукцій давніх поштівок Станиславова 1897-1939 років представили у Палаці Потоцьких в Івано-Франківську. Експозицію презентували до дня міста. Про це Суспільному розповів директор комунального підприємства "Простір інноваційних креацій "Палац" Володимир Гайдар.

З його слів, саме листівки є візуальними свідками ключових подій різних епох.

"Ми обрали поштівки, які найбільше показують середовище міста, незбережені частини будівел ... Читати далі »

Переглядів: 7 | Долучив: Dnister | Дата: 06.05.2023

13 поштівок із зображенням різних локацій Івано-Франківська презентував архітектор Ігор Панчишин. Їх надрукувало одне з місцевих видавництв тиражем у 500 примірників. Листівки створили до дня міста, розповів Суспільному їхній автор Ігор Панчишин.

"13 зображень — це небагато, і вибрати з великої купи було складно. Ми зважали на різні фактори: якість фотографій, можливість надрукувати їх, інші технічні сторони", — каже Ігор Панчишин.

З його слів, світлини, що обрали для майбутніх поштівок, були зроблені в різні роки, деякі були чорно-білими.

... Читати далі »

Переглядів: 10 | Долучив: Dnister | Дата: 05.05.2023

Мабуть, тут мешкають найбільші шанувальники творчості Івана Франка, адже саме в цьому селі постав перший в Україні пам’ятник Каменяреві – в 1927 році.

Історія його виникнення – це вияв непокори владі. Споруджували таємно й постав він за одну ніч попри заборону тодішньої місцевої влади. Ініціатором був місцевий вчитель Олекса Іваночко, який спорудив пам’ятник за сприяння місцевих мешканців та емігрантів-односельчан. Скульптор – сільський майстер Микола Буджак. Розібрати цей монумент поліція так і не наважилася, тому й залишився до сьогоднішніх днів.

Свого часу пам’ятник ... Читати далі »

Переглядів: 11 | Долучив: Dnister | Дата: 05.05.2023

Учора, 4 травня, стараннями працівників абонементу Івано-Франківської центральної бібліотеки Івано-Франківської МЦБС Департаменту культури Івано-Франківської міської ради у середмісті було проведено відкритий захід – 100 хвилин по Івано-Франківську “Ваш гід – бібліотека”.

Стартували від ратуші, а далі чекали неймовірні і маловідомі факти з історії Івано-Франківська, його вулиць та знаних людей, пов’язаних із цими вулицями.

Про костюмовану екскурсію середмістям Івано-Франківська інформують у Департаменті культури, передає “Західний кур’єр”. ... Читати далі »

Переглядів: 10 | Долучив: Dnister | Дата: 05.05.2023

З нагоди відзначення 361-річниці Івано-Франківська, колишнього Станиславова, місто отримало пам’ятку. З ініціативи директора Івано-Франківського обласного центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади та місцевого самоврядування Любомира Слободяна в мерію передали фотокопії оригіналів документів, які підтверджують його привілеї при застуванні.

Це фотокопії реєстрових записів з архіву Ягеллонської бібліотеки Кракова, де зберігаються записи про “Підтвердження привілеїв міста Станиславова”, датовані 7 травня 1662 року. А також “Підтвердження Магдебурзького права”, датоване 14 серпня 1663 року, повідомив міський голова Франківська Руслан Марцінків.< ... Читати далі »

Переглядів: 12 | Долучив: Dnister | Дата: 05.05.2023

У прикарпатському селі Топільське, що на Рожнятівщині, чоловік у власному будинку облаштував музей старовинних речей побуту.

Пенсіонер Дмитро Ганчук відкрив музей у 2014 році. Селянин каже, що не міг дивитися, як односельці та знайомі з навколишніх сіл викидають речі, яким сто і більше років. Зараз у музеї багато сімейних експонатів, є й такі, що надали жителі сусідніх сіл, повідомляє “Галицький кореспондент”.

Музей цікавий екскурсією, великою колекцією давніх речей, старожитностей, що впорядковані на полицях.

... Читати далі »

Переглядів: 11 | Долучив: Dnister | Дата: 05.05.2023

За Другої Речі Посполитої контрабанда стала серйозною проблемою, адже тодішній уряд ревно захищав місцевих виробників, так що під забороною опинилася ціла низка товарів, які користувалися чималим попитом у споживачів.

Інколи контрабандисти проявляли незвичайну вигадливість, яка межувала зі справжнім святотатством. Так, у лютому 1936 року в римо-католицькому костелі села Рудники (знаходиться в Коломийському районі) працівники поліції знайшли 18 кг тютюну, який був захований не де-небудь, а під головним вівтарем!

У зв’язку з цим інцидентом затримали місцевого жителя Антонія Колодія, якого підозрювали ... Читати далі »

Переглядів: 10 | Долучив: Dnister | Дата: 03.05.2023

Кожна історична епоха в житті Івано-Франківська зробила свій внесок у його архітектурне обличчя. Місто ввібрало в себе ренесансні традиції у розбудові фортеці, барокову своєрідність перших важливих будівель і риси сецесії, функціоналізму та конструктивізму в забудові міських кварталів. Щоб ви не загубилися у цьому архітектурному розмаїтті і подивилися на міську забудову новим поглядом, ми склали для вас мінігід архітектурними стилями.

Бароко: «перлина неправильної форми»

Слово «бароко» французькою мовою означає «перлина неправильної форми», а в італійській мові вказує ... Читати далі »

Переглядів: 10 | Долучив: Dnister | Дата: 02.05.2023

У 1936 році Калуський гродський суд розглядав справу про махінації із земельними ділянками. Перед судом постав такий собі Герман Френкель зі Львова, син власниці дібр у Калуському, Дрогобицькому та Стрийському повітах.

Про це повідомляє Калуський міськрайонний суд Івано-Франківської області.

Герман Френкель кілька літ займався парцелюванням землі (франц. Parcelle — невелика доля, наділ — поділ, подрібнення земель сільськогосподарського призначення на невеликі ділянки (парцели).

... Читати далі »

Переглядів: 12 | Долучив: Dnister | Дата: 29.04.2023

Статистичного дослідження заможності коломиян в минулому, мабуть, не проводилося, але й без статистики відомо, що серед містян були дуже багаті люди. Дехто з них, як, наприклад, Герш Рамлер, володіли численними будинками, граф Едмунд Стаженський – унікальною колекцією археології, нумізматики, стародруків тощо, а були, звичайно, й палкі поціновувачі коштовностей. А такий скарб аж «проситься», щоб його показали, продемонстрували іншим. І от з одним коломиянином чи коломиянкою під час такої «демонстрації» сталася неприємність, про яку повідомлено було в коломийській газеті «Glos Pokucki» за 1899 рік: у неділю по обіді десь на вул. Т. Шевченка, чи біля Дирекції скарбової (тепер – ліцей № 9), біля пошти або на вул. Франца Йосифа (тепер – бульвар Лесі Українки) загублено шпильку з діамантом. З цього оголошення стає зрозуміл ... Читати далі »

Переглядів: 10 | Долучив: Dnister | Дата: 29.04.2023

У самому серці села Добровляни розташована символічна могила Січових Стрільців -— борців за волю України та пам’ятний хрест «Пам’ятка наданої волі» (скасування кріпацтва).

Біля пам'ятних місць села облаштували територію, повідомила староста села Добровляни Новицької громади Леся Красько, інформують "Вікна".

За кошти, які були у залишку після встановлення пам’ятника 12 розстріляним учням на середньому цвинтарі, та за кошти, отримані від утилізації скла та пластику, було придбано саджанці та матеріали для облаштування території.  ... Читати далі »

Переглядів: 12 | Долучив: Dnister | Дата: 29.04.2023

Депутати Рогатинської міської ради одноголосно підтримали встановлення пам’ятника українському військовому діячу, сотнику УСС, генерал-хорунжому УГА Осипу Микитці. Його планують встановити на території скверу, що на вулиці Данила Галицького у місті Рогатині.

Рішенням сесії також було доручено виконавчому комітету міськради оголосити відкритий архітектурний конкурс для визначення кращої проєктної пропозиції на встановлення пам’ятника з врахуванням реконструкції скверу у "Сквер Героїв-захисників України", інформують "Вікна" з посиланням на офіційну інформацію.

... Читати далі »

Переглядів: 9 | Долучив: Dnister | Дата: 29.04.2023

Дослідження діяльності деяких станиславівських адвокатів укотре підтверджує, що людська доля дуже мінлива. Ось, наприклад, адвокат Еразм Орський у жовтні 1934 року прославився на всю тодішню Польщу.

Крім адвокатської діяльності, він займався написанням романів, і його романом «Біла гілка» зацікавилася продюсерська компанія Metro-Goldwyn-Mayer у Голівуді. Представник цієї компанії з Нью-Йорка написав панові Орському і попросив вислати примірник роману, щоб переробити його на сценарій фільму.

Мешканці Станиславова пишалися таким успіхом місцевого правника, однак уже в березні 1936 року пан Орсь ... Читати далі »

Переглядів: 20 | Долучив: Dnister | Дата: 28.04.2023

27 квітня в м. Надвірній відбувся демонтаж радянського пам'ятника, що героїзував червону армію.

Варто зазначити, що пам'ятник був встановлений на місці масового поховання 82 осіб - жертв комуністичного терору червня 1941 року, щоб затерти криваву сторінку московського геноциду.

«Ми зобов‘язані нищити русню у всіх просторах, на полі бою так і пам‘ятники окупантам на території нашої громади! Ідеологічна, інформаційна зброя часом більш нищівна і підступна, ніж танки і ракети», - зазначив міський голова Зіновій Андрійович.

Переглядів: 13 | Долучив: Dnister | Дата: 28.04.2023

На Івано-Франківщині депутати Калуської міської ради ухвалили рішення про перейменування вісьмох вулиць у Калуші. Про це повідомив на Facebook-сторінці міський голова Андрій Найда.

"Це — очікуване рішення, якому передувало тривале громадське обговорення на різних платформах — опитування жителів у соціальній мережі Facebook, на офіційному сайті через електронні консультації, у комісії з перейменування вулиць, провулків та, власне, в постійних комісіях міської ради", — пише Найда.

... Читати далі »

Переглядів: 16 | Долучив: Dnister | Дата: 28.04.2023

У Франківську відновлюються піші щонедільні екскурсії містом для всіх мешканців та гостей. Ці екскурсії – за донат. Триватимуть до кінця літа.

Перша екскурсія відбудеться 7 травня о 12:00, інформує Візит.Франківськ.

“Кожної неділі о 12:00 наші кваліфіковані та досвідчені екскурсоводи будуть чекати на вас біля Туристично-інформаційного центру Ратуші, щоб розповісти і показати цікаві місця нашого Івано-Франківська”, – запрошують на екскурсії.

... Читати далі »

Переглядів: 11 | Долучив: Dnister | Дата: 28.04.2023

Історія з Євангеліями захопила з самого початку. А почалося все з повідомлення галицької письменниці Світлани Гуйтан, що близько 400 років тому Феодосій Ониськевич за зібрані громадою Медині кошти купив Євангеліє, надруковане у Львові. Відтак з часом його продали до Чернелиці. І тут стало цікаво, чи справді ця давня реліквія зберігається у місцевому храмі, адже не всюди можна побачити Євангеліє 1600-х років.

Завдяки допомозі настоятеля чернелицької церкви Різдва Пресвятої Богородиці Дмитра Стефанюка, Євангеліє все ж відшукали. На диво, воно не покидало стіни храму. Напружуючи око, можна було розгледіти напис олівцем – 1644 рік. Це безцінна знахідка як для Медині, так і для мешканців Городенківщини. До слова, місцевій святині більше ... Читати далі »

Переглядів: 12 | Долучив: Dnister | Дата: 27.04.2023

В Музеї історії міста Болехова діє виставка продукції Підпільної Пошти України “Історичний урок для сучасного покоління” з фондозбірки музею.

Виставку приурочено до 75-річчя від початку формування дивізії “Галичина”, пише “Західний кур’єр” з посиланням на сторінку Болехівської міської ради.

Колекцію марок Підпільної Пошти України (ППУ) до фондів Музею у 90-х роках минулого ст. передав болехівчанин, колишній вояк дивізії “Галичина” Володимир Луговий, який перебував у таборі для інтернованих у Ріміні (Італія), а вже згодом мешкав у м ... Читати далі »

Переглядів: 12 | Долучив: Dnister | Дата: 27.04.2023

«Визвольна місія у вересні 1939 року», «нове щасливе життя, принесене єдинокровними братами зі сходу» – так радянську окупацію Галичини подавала пропаганда. Насправді з приходом нової влади галичани і зокрема мешканці Станиславова зіткнулися з зовсім іншою драматичною реальністю.

Народна оцінка дій радянських функціонерів з’являлася за гарячими слідами та активно поширювалася серед місцевих жителів як чутки та анекдоти.

Так, у галицькому фольклорі побутувала оповідка про недоречне використання прибулими радянськими жінками нічних горщиків (ноцників).

... Читати далі »
Переглядів: 9 | Долучив: Dnister | Дата: 26.04.2023

Староста села Сівка-Калуська Василь Тимчишин вийшов з ініціативою спробувати разом врятувати стару дерев'яну церкву Архистратига Михаїла УГКЦ, яка вже не експлуатується з 2004, але може стати цікавим обʼєктом культурної спадщини для нашої громади.

«І в тому переконалися наші фахівці з управління культури та співробітників Музейно-виставкового центру, які туди навідалися зі спеціальною експедицією. Їх насправді вразила церква - дивовижний іконостас, дзвіниця, старовинний, ікони, розпис… Все охайно збережене та віє давниною… Ця церква була освячена у 1839 році та є пам’яткою архітектури місцевого значення. Церква, на жаль, руйнується і потребує грунтовної реставрації. Що ми можемо зробити у цьому випадку? Бюдж ... Читати далі »

Переглядів: 14 | Долучив: Dnister | Дата: 26.04.2023

Зі сцени Каси ощадності тішив своїм співом коломиян Євген Гушалевич, випускник Віденської консерваторії, згодом соліст Пресбурзької (тепер – Братислава), Аахенської, Берлінської, Празької та Львівської опер, оперного театру в Брно. Про його спільний з дружиною Алісією Гушалевич концерт 14 липня 1899 року коломийська газета «Glos Pokucki» писала: «Зал заповнився по береги, а слухачі, зачаровані чудовим теноровим голосом концертанта і прекрасним сопрано й надзвичайними трелями концертантки, не скупилися на оплески. Особливе враження зробили на слухачів ніжна і гарна пісня Миколи Лисенка «Мені однаково» і чудова арія з курантами зі «Страшного двору» С. Монюшка». Концерт, дохід від якого призначався на благодійні цілі – потреби Українського Народного дому в Коломиї, що перебував тоді на стадії будівництва – пр ... Читати далі »

Переглядів: 14 | Долучив: Dnister | Дата: 24.04.2023










Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі





Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 23. 
Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2023