Вівторок, 07.05.2024, 21:36:00

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
«  Грудень 2023  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
 
Архів новин
Головна » 2023 » Грудень » 18 » Кримінальні історії: бунт у тюрмі
14:53:22
Кримінальні історії: бунт у тюрмі

У вересні 1902 року у львівській тюрмі для чоловіків відбулися заворушення серед в’язнів. Щоб трохи «розвантажити» львівський карний заклад, близько двохсот в’язнів було вирішено перевести до тюрми «Діброва» в Станиславові.

Від того часу в станиславівській тюрмі настали неспокійні часи, адже між прибулими і місцевими в’язнями раз у раз виникали конфлікти. Ці сварки вилилися у бунт, який відбувся 3–4 січня 1903 року. Близько сьомої вечора з тюремних кравецьких та столярських майстерень почулися гучні крики: «Б’ють!», «Мордують!», «Не дамося!».

Кілька львівських в’язнів виламали двері і вибігли до коридору, де їх затримали прибулі загони військових крайової оборони. Проте у камерах бунтівники продовжили свої «виступи»: ламали двері, вибивали вікна, намагалися виламати ґрати, нищили меблі, зривали підлоги у камерах і голосно кричали.

Близько другої години ночі запанував спокій, але о шостій ранку все почалося знову. Тюремні дозорці з допомогою війська повиносили з камер усі меблі, а також зв’язали шістнадцятьох ватажків бунту і помістили їх в окремі камери.

Наступного дня в тюрмі вже було майже тихо, хоч перед «Дібровою» зібралися юрби цікавих містян, які почули про бунти у тюрмі. Бачачи юрбу, деякі в’язні кричали і викидали принесену їм їжу через вікна.

З 960 в’язнів «Діброви» у бунті брали участь близько трьохсот, і якби вчасно не втрутилося військо, наслідки могли би бути дуже серйозними. Проте, як зазначала місцева преса, немає лиха без добра. Саме після цього бунту до «Діброви» провели телефон, щоб тюремне керівництво могло швидко повідомляти про нештатні ситуації. Дивно, але до цього в тюрмі телефона не було, хоч багато мешканців і закладів міста тоді вже мали телефонний зв’язок.

Підготувала Олена БУЧИК


Переглядів: 40 | Додав: Dnister









Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі







Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. 
Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024