П`ятниця, 29.03.2024, 10:00:50

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
«  Січень 2012  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
 
Архів новин
Головна » 2012 » Січень » 27 » «Мальовнича рапсодія» відкрила виставковий сезон 2012 року
20:34:49
«Мальовнича рапсодія» відкрила виставковий сезон 2012 року
25 січня 2011 р. у Картинній галереї Національного заповідника «Давній Галич» відкрито виставковий сезон 2012 року. Започаткувала його виставка під назвою «Мальовнича рапсодія» творів митця з Долини Олега Лавріва. Відкриття виставки поєднало в спогляданні прекрасного представників двох районів Прикарпаття – Галицького та Долинського. Це невипадково, адже твори, що експоновані на виставці одинаково близькі за сюжетом, як жителям Бойківщини, так і Покуття, а окремі історичні постаті, які зображені художником, одинаково дорогі всім галичанам.
Неповний перелік постатей зображений у роботах Олега Лавріва - Ісус Христос, Богородиця, Іван Хреститель, кардинал Мирослав Любачівський, кардинал Любомир Гузар, кардинал Йосиф Сліпий, митрополит Андрей Шептицький, поет Тарас Шевченко – засвідчує, що він добре володіє мистецтвом художника і є добрим портретистом.
Виставка мала особливо духовний характер – як за представленими творами, так і від енергетики присутніх на ній осіб. Особливо це відчулося з перших хвилин – з моменту благословення заходу протоієреєм, помічником єпископа, настоятелем храму у м. Долина о. Вітольдом Левицьким. Співане виконання ним колядки, а згодом псалму та пісні «Аве Марія» додало глядачам особливого настрою, який характерний для ідейно міцних громад.
На відкриття виставки завітали одногрупники майстра, які впродовж довшого часу не бачили одне одного – тож завдяки виставці могли згадати минули і спланувати наступні спільні зустрічі.

Відкрив виставку генеральний директор Національного заповідника «Давній Галич» Олександр Береговський. За його словами, у Картинній галереї впродовж останнього кварталу «витає дух містечка Долини, оскільки останні виставки популяризували творчість бойківських митців». Директор Заповідника пригадав події 10-ти річної давності, коли Олег Лаврів вперше презентував свої твори у митрополичих палатах Крилоса, тоді була сувора зима, але незважаючи на бездоріжжя і заметіль, всі запрошені прибули на виставку. Творчість майстра п. Олександр порівняв з відчуттями «риби у воді» - коли творча людина вільно почувається у своєму середовищі, що впливає на подальшу наснагу у творенні неповторних робіт. На думку дирекції Заповідника портрети діячів церкви створені Лаврівим заслуговують на те, щоб бути представленими у Музеї історії церкви (с. Крилос). Творчість п. Олега було порівняно з щоденною роботою мулярів, які цеглинка за цеглинкою вкладають працю у будівництво спільного дому – держави.
У своєму виступі Олег Лаврів пригадав основні етапи свого життя і творчості. Будучи народженим у сім’ї репресованих і живучи далеко від рідної землі, він з ранніх літ рвався на Батьківщину. «…Малювати я почав тоді, коли і почав ходити…» - говорить пан Олег. Любив завжди розглядати церковні розписи, що в подальшому справило значний вплив на його творчість. З юнацьких літ майстер цікавився історією України. Основні успіхи у своєму житті він завдячує вірі в Бога, тому й у всіх сферах свого життя старається плекати християнські цінності. Танцювальний колектив, служба у війську, навчання в інституті, робота на поважних чиновницьких посадах (начальник районного відділу культури, заступник голови райдержадміністрації, директор центру зайнятості) – це далеко не повний перелік основних життєвих етапів художника. Проте, він признається, що завжди його мрією було малювати – саме завдяки призначенню на посаду директора Долинської художньої школи він зумів повністю реалізувати свої таланти.
Від імені товаришів художника вітав його колега по цеху, головний зберігач фондів Івано-Франківського краєзнавчого музею п. Степан Осташа. Він відзначив добрі сюжети портретів створених майстром, наголосив на вмінні працювати у техніці пастелі, пригадав спільні роки навчання і побажав йому нових злетів у творчості та вдячних шанувальників живопису. Ймовірно, що виставка творів Лавріва після експонування у Галичі буде перевезена до обласного краєзнавчого музею у Івано-Франківську.

Підсумком відкриття «Мальовничої рапсодії» стало фахове слово куратора виставки, мистецтвознавця п. Христини Береговської. Основні тези щодо виставки були такими: «…Мистецтво Олега Лавріва є невід’ємне від віри. Воно не пішло окремим шляхом від Бога. Митець має покликаний талант, у його творах наявний сентимент духовності, що важливе для десекуляризованого суспільства. Виставка є у площині емоцій п. Олега, який не є типовим творцем; він постійно творить піднесено. Портрети є реальними, вони заторкують кожного глядача – кожен елемент є відповідний оригіналу. Сердечно дякуємо Вам за джерело натхнення…».
Виставковий сезон 2012 року розпочався. Попереду ще десяток цікавих зустрічей. Прийдіть у Картинну галерею Національного заповідника «Давній Галич» і будьте впродовж року у світі прекрасного!
Чемеринський Андрій. Член НСКУ, магістр історії

Переглядів: 617 | Додав: Dnister









Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі







Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. 
Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024