Середа, 2020-09-23, 11:53 PM

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
 
Архів новин
Головна » 2020 » Квітень » 22 » Михайло Арсак: "Музеї мусять працювати. Якщо не для відвідувачів, то хоч щоб дбати про експонати"
9:27 PM
Михайло Арсак: "Музеї мусять працювати. Якщо не для відвідувачів, то хоч щоб дбати про експонати"

На вчорашньому брифінгу МОЗ запропонувало низку карантинних послаблень, зокрема дозвіл на відвідування парків, музеїв і бібліотек із чітким дотриманням карантинних обмежень. Українці зреагували на таку пропозицію по-різному.

Зокрема, директор Одеського художнього музею Олександр Ройтбурд на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook зазначив, що працівники музею – це, як правило, люди з групи ризику, котрі, до того ж, проживають далеко від роботи. А що думає про вихід із карантину директор музею історії міста Коломиї Михайло Арсак, дізналися журналісти «Дзеркала медіа».

«Відкрити – не означає, що ми одразу зможемо приймати відвідувачів. Цілий місяць музей був, наче хата, в якій ніхто не живе: експонати припали пилом. Все потребує рук і догляду, - пояснює пан Михайло. - Якщо музейники вийшли б на роботу, перш за все нам довелося б мити та чистити музей. Знадобиться щонайменше два місяці роботи, щоб можна було відкривати двері відвідувачам».

Зараз колектив музею працює дистанційно: напрацьовує матеріали, публікує історичні довідки тощо.

«Ми робимо все, щоб ті, хто цікавиться історичними процесами, але, в силу обставин, не може потрапити до музею, могли знайти щось корисне на наших сторінках у соціальній мережі Facebook», - розповідає директор музею.

Окрім того, пан Михайло наголошує: натовпом відвідувачі не ходили б. Дозволили б одного на годину, наприклад. Але, окрім цього, необхідно ще дотриматися всіх карантинних вимог і забезпечити доїзд колективу до місця роботи.

«Навіть на безконтактний термометр потрібно звідкись взяти кошти, - продовжує Михайло Арсак. - Був би гріх просити грошей у міської влади - вони й так допомагають: виплачують зарплату, аванс. Мінімальні, але ми отримуємо кошти від міста, попри те, що не виходимо на роботу».

Мрія працівників музею історії міста Коломия - святкувати  Міжнародний день музеїв (18 травня) при відкритих закладах разом зі всіма музейниками міста.

Юлія МАРЦІНОВСЬКА


Переглядів: 37 | Додав: DnisterПошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі

Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 20. Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю.
Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах.

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Copyright MyCorp © 2020