П`ятниця, 26.04.2024, 19:13:08

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
«  Березень 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
 
Архів новин
Головна » 2015 » Березень » 2 » Музей мистецтв Прикарпаття відкрив виставку Осипа Сорохтея до 125-річчя від дня його народження
15:49:02
Музей мистецтв Прикарпаття відкрив виставку Осипа Сорохтея до 125-річчя від дня його народження

В Івано-Франківську Музей мистецтв Прикарпаття відкрив виставку творів Осипа Сорохтея до 125-річчя від дня його народження.
«На виставці представлено 85 творів Осипа Сорохтея, з них 75 робіт належать його родині. Їх люб’язно надала нам невістка художника, Лобов Сорохтей. Більшість сприймають Осипа Сорохтея як графіка та карикатуриста. Ми ж намагались подати його ще й прекрасним акварелістом, майстром олійного живопису», - розповідає науковий працівник Музею мистецтв Прикарпаття Наталія Доскалюк.
За її словами, творам Осипа Сорохтея притаманні декоративізм та площинність.  У графічних роботах домінує виразна і лаконічна лінія, доповнена плямами заливки чи штрихування. Кажуть, це свідчить про темперамент та майстерність художника. Особливо цікавим періодом творчості митця називають його службу у легіоні Січових Стрільців, куди він потрапив у 1914 році, перервавши навчання у Краківській академії мистецтв. Тоді він створив серію «Стрілецьких портретів». Нетерпимість художника до солдафонської муштри та кар’єризму призвела до появи шаржів та карикатур. Вони стали окрасою тодішніх стрілецьких часописів.
У  20-х роках Осип Сорохтей повернувся до рідного Станіслава, де він вчителював у польській гімназії. Відомо, що за кілька років його звільнили з роботи через безкомпромісний характер до керівництва закладу. У відповідь на авторитаризм директора, Сорохтей намалював його у вигляді бульдога і змушений був залишити гімназію та податися до Снятина. За кілька років Сорохтей повернувся до рідного міста вже з родиною і працював  в українській гімназії.
Осипа Сорохтея вважають одним із найталановитіших галицьких митців. За життя він не був належно пошанованим. Маловідомою залишалась його творчість і по смерті художника. У Івано-Франківську талант Сорохтея  для шанувальників мистецтва відкрив Михайло Фіголь. Нині відомо про майже тисячу робіт Осипа Сорохтея, які  зберігають Львівська галерея мистецтв та у Музей мистецтв Прикарпаття. Тут знаходиться  36 робіт Сорохтея, з них 5 акварелей та 2 олійні полотна  представлені у постійно діючій  колекції музею. Монументальне полотно художника «Зняття з хреста» зберігається у Катедральному соборі Св. Воскресіння УГКЦ.
Громади  Івано-Франківська та Львова назвали на честь художника Осипа Сорохтея вулиці свого міста. 


Переглядів: 468 | Додав: Dnister









Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі







Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. 
Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024