П`ятниця, 26.04.2024, 21:26:33

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
«  Квітень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
 
Архів новин
Головна » 2019 » Квітень » 4 » Перлина давньогалицької архітектури - тематика семінару у Галичі
16:29:52
Перлина давньогалицької архітектури - тематика семінару у Галичі

Науково-практичний семінар «Храм Св. Пантелеймона – монументальна пам’ятка архітектури кінця ХІІ століття» відбувся 3 квітня 2019 р. у Національному заповіднику «Давній Галич». Захід було приурочено до 825-ої річниці згадки про собор у давніх джерелах та Міжнародного дня пам’яток та визначних місць, який ми відзначатимемо 18 квітня. Його учасниками стали музейні працівники, науковці, вчителі історії. Нагадаємо, що храм Святого Пантелеймона – це єдина та унікальна пам’ятка архітектури Західної України, яка збереглася із княжих часів.

Доповіді для присутніх на семінарі виголосили науковці Національного заповідника Андрій Стасюк («Розквітлий хрест зі стін храму Св. Пантелеймона: історія однієї геральдичної традиції»), Олег Мельничук («Археологія Пантелеймонівського городища»), Марія Костик («Графіті храму Св. Пантелеймона як історичне джерело»), Андрій Чемеринський («Костел Св. Станіслава (давня церква Св. Пантелеймона) у військових планах, воєнних подіях та пам’яткоохоронній проблематиці (кін. ХІХ – сер. ХХ ст.) та Андрій Гусак, співробітник Українського державного інституту культури зі Львова, який мав виступ «Образок із життя ХІІІ ст. (до історії храму Св. Пантелеймона у Галичі). Зауважимо, що усі доповідачі використовували мультимедійний показ, а Володимир Козелківський підготував озвучену презентацію, яка висвітлила тему «Архітектури церкви Св. Пантелеймона», яку присутні із зацікавленням переглянули.

Доповіді були цікавими і змістовними, бо, як бачимо, виступаючі різнобічно підійшли до висвітлення історії храму. Загалом зазначимо, що дослідження храму Святого Пантелеймона налічує уже більше двох десятків учених, які зробили великий внесок у висвітленні його минувшини. І все ж попри це, як було наголошено наприкінці роботи семінару, ми ще мало про нього знаємо. А це означає, що є ще над чим працювати. І наступні дослідники, використовуючи нові технології, скажуть про цю найвеличнішу пам’ятку давньогалицької архітектури своє вагоме і, що важливо, нове наукове слово.

Іван ДРАБЧУК


Переглядів: 320 | Додав: Dnister









Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі







Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. 
Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024