Середа, 24.04.2024, 12:50:30

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
«  Липень 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
 
Архів новин
Головна » 2015 » Липень » 22 » Польська делегація відвідала Музей караїмської історії та культури у Галичі
09:23:22
Польська делегація відвідала Музей караїмської історії та культури у Галичі

Галицька караїмська громада залишила великий слід в історії Галича та й України зокрема. Вона по сьогоднішній день вабить науковців зі всього світу. Її минуле і сучасне акумулює, зберігає, популяризує Музей караїмської історії та культури.
З робочим візитом 16.07.2015р. до Музею караїмської історії та культури Національного заповідника «Давній Галич» завітали науковці з Познані (Польща) - Петр Муховський – завідувач кафедри близько-східних досліджень університету ім.А.Міцкевича (Познань, Польща), професор вищої школи гебраїстики «Торуль»; Вероніка Клімова – аспірантка університету ім.А.Міцкевича (Познань, Польща), кафедра азіатських досліджень; Молгожата Махчінська – аспірантка університету ім.А.Міцкевича (Познань, Польща), Інститут мовознавства. Досліджували пам’ятки історії караїмської громади Галича, документи. Велика увага була приділена колекції релігійних книг, написаних гебрейською мовою.
Петр Муховський опрацьовував тему «Гебраїстика арамейсько-караїмська». Вероніка Клімова -  «Караїмська самоідентифікація в Східній Європі». Молгожата Махчінська - «Вимова діалекту литовсько-караїмського».
В ході проведеної роботи було підтверджено важливість документальних, епістолярних даних з фондів та експозиції Музею караїмської історії та культури. Підкреслили безцінний скарб музею – Тору (ХVIIIст.) та молитовні книги на гебрайській мові (ХVI-ХVIIIст.).


Цікавою була зустріч із представником галицької караїмської громади Шимоном Мордковичем. Він розповідав про культуру, традиції  громади, історії, що чітко запам’яталися ще з дитячих та юнацьких років. Зустрілися із Валентиною Абрагамович (Литва), яка приїхала погостювати на батьківщину своїх  пращурів. Також не оминули науковці і вулицю Караїмську, де можна побачити будинки, в яких проживали караїми. Вчені провели дослідження і на караїмському кладовищі. Тут збереглося близько 200 надмогильних пам'ятників. Найстаріші з них датуються серединою XVIII ст. Співробітники Музею щиро дякують професору Петру Муховському та його команді за плідну співпрацю. Завдяки напрацюванням дослідників караїмська громада Галича не зітреться із сторінок історії. Кисмет болса. Якщо долі буде завгодно, культура та історія галицьких караїмів не зникне за доброї волі тих, від кого це залежить.

Надія Васильчук,
молодший науковий співробітник Музею караїмської історії та культури Національного заповідника «Давній Галич»


Переглядів: 547 | Додав: Dnister









Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі







Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. 
Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024