Неділя, 05.05.2024, 13:48:55

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
«  Лютий 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829
 
Архів новин
Головна » 2024 » Лютий » 20 » У Кропивнику відбудеться лекція до 125-річчя вчительського подружжя Софії і Ярослава Дяконів
16:23:42
У Кропивнику відбудеться лекція до 125-річчя вчительського подружжя Софії і Ярослава Дяконів

У середу, 21 лютого, у Кропивницькій гімназії відбудеться виїзна лекція під назвою "Народні вчителі й громадські діячі Софія і Ярослав Дякони".

Захід присвячений до 125-річчя з дня народження вчительського подружжя — представників добре знаної на Калущині священничої, вчительської, просвітянської родини, інформують "Вікна" з посиланням на музейно-виставковий центр Калуської міської ради.

Лекторка — наукова співробітниця музею-оселі родини Івана Франка, дослідниця життя і діяльности родини Дяконів Дарія Ониськів.

Початок лекції о 14:30.

Як відомо, Дарія Ониськів є авторкою книжки про долю галицького інтелігента Ярослава Дякона. У праці досліджується життя і діяльність Ярослава Дякона — галицького інтелігента, просвітянина, народного вчителя — та його родини. Монографія в основному опирається на щоденники Ярослава Дякона, документи з його родинного архіву, свідчення його нащадків, спогади його учнів і знайомих, а також — на нечисленні джерела й наукові праці.

Минуло 100 років, як родина Дяконів переїхала з Тернопільщини до Калущини. У ті роки отець Григорій Дякон приїжджає працювати священником на Калущину, де понад 20 років був парохом у Кропивнику. Також він був деканом Калуської греко-католицької церкви. Після його смерті свою священицьку справу передав синові — отцю Роману Дякону. Другий син отця Григорія — Ярослав — майже 30 років вчителював на Калущині, а також був у свій час директором Голинської школи. Працювала вчителькою в одному з сіл Калущини і їхня сестра Софія.

Загалом авторка у книзі акцентує на родині Дяконів як на взірцеві галицької інтелігенції. Адже багато галицьких родин у ті часи, як і власне ця сім’я, зазнали тотальних репресій та переслідувань.


Переглядів: 35 | Додав: Dnister









Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі







Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. 
Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024