П`ятниця, 26.04.2024, 13:16:39

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
«  Червень 2013  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
 
Архів новин
Головна » 2013 » Червень » 4 » Врятуємо музей Гриневичів!
10:49:02
Врятуємо музей Гриневичів!
Минулої п'ятниці громадська ініціатива "Збережемо старий Івано-Франківськ" організувала прибирання території колишнього музею родини Гриневичів на вулиці Василіянок, 52. Старовинна 200-літня будівля перебуває в аварійному стані і потребує ремонту та реставрації. 
Поки архітектори та спеціалісти відділу захисту культурної спадщини обговорювали перспективи збереження будиночку, активісти громадської ініціативи косили бур'яни та обрізали чагарники, які цілком затулили вигляд на старовинну кам'яницю з боку вулиці. На ґанку кам'яниці поселилися бомжі, а всередині облаштували собі притулок наркомани, тож довелося прибирати музей ще й від різноманітного мотлоху, шприців та маковиння. "Ми раніше постійно тут прибирали та підстригали дерева, але останнім часом це зробити все важче", - каже Раїса Романюк, голова "Союзу Українок", якому належить частина будинку.
Оглянувши стару споруду, фахівці встановили, що її стан близький до аварійного. Якщо нагально взятися за укріплення будинку і провести необхідні ремонтно-реставраційні роботи, споруду можна буде врятувати. Для цього спеціалісти мають обстежити фундамент та розробити проектну документацію.
Союзянки кажуть, що були б раді зберегти старовинну кам'яницю і повернути у неї музейні експонати, якщо їм у цьому хтось допоможе. У 2010 році, зауважує колишня голова "Союзу Українок" Марія Турчин, вони зверталися до Віктора Анушкевичуса із проханням посприяти у збереженні будинку: "Від мера ми не отримали жодної відповіді. Зверталися також в управління культури до Володимира Федорака. Він при нас комусь зателефонував і пообіцяв, що допоможе, однак на цьому все закінчилося".
Оскільки влада не допомогла, союзянки погодилися розглянути пропозиції від підприємців. Бізнесменів цікавило не збереження кам'яниці, а зведення на її місці новобудови. "Згідно з генпланом, якщо не помиляюся, це територія малоповерхової житлової забудови - тобто садибні будинки і багатоквартирні будинки до трьох поверхів включно. Якась "свічка" вирости тут не може", - наголосив Олег Баран, заступник директора Департаменту містобудування та архітектури міськвиконкому.
Підприємець, запевняють союзянки, розглядав варіант збереження давнього фасаду і прибудови до нього нової частини. Щоб обіцянки бізнесменів були закріплені не на словах, а на ділі, учасники громадської ініціативи "Збережемо старий Івано-Франківськ" розглядають перспективу внесення однієї з найдавніших кам'яниць колишнього Станиславова до реєстру пам'яток місцевої архітектури. Попри інформацію про те, що будинок на Василіянок, 52 раніше належав до цього реєстру, з'ясувалося, що на початку 80-их він мав стати пам'яткою архітектури, але все ж не став через недотримання необхідної процедури.
"Якщо кам'яниця Гриневичів буде пам’яткою, то держава візьме на себе певні зобов'язання щодо допомоги у її підтримці. Доглядати за пам'яткою архітектури зобов’язаний її власник, однак включення будинку в реєстр дасть можливість "Союзу Українок" апелювати до держави і просити допомоги, оскільки вони самі не в стані його утримувати. З іншого боку,  добудувати чи переробити щось у пам'ятці архітектури можна лише з дозволу держави. Знести кам’яницю бізнесмен не матиме права", - пояснив Ігор Панчишин, керівник управління охорони культурної спадщини міськвиконкому.
Активісти ініціативи "Збережемо старий Івано-Франківськ" самотужки проведуть усі необхідні заміри будинку, щоб розпочати процес введення його до реєстру.
Наталка ГОЛОМІДОВА

Переглядів: 523 | Додав: Dnister









Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі







Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. 
Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024