П`ятниця, 26.04.2024, 23:53:08

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
«  Серпень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
 
Архів новин
Головна » 2021 » Серпень » 13 » Легенди Станиславова. Кіно й німці у Франківську
20:17:23
Легенди Станиславова. Кіно й німці у Франківську

У нашому місті кіно знімають нечасто, тому поява знімальної групи на вулицях завжди є предметом пожвавлення серед мешканців. Тим більше, якщо кіно не прос­те, а історичне.

У 1999 році режисер Олесь Янчук працював над стрічкою «Нескорений» – про командувача УПА Романа Шухевича. Там була сцена, як батальйон «Нахтігаль» входить до Львова у червні 1941 року. Чомусь ці події вирішили знімати у Франківську. Можливо, через вдалу локацію. Адже тоді в самому центрі, на початку Чорновола, чекала реставрації австрійська кам’яниця, з якої потім зробили готель «Станіславів», пише Репортер.

Аби зекономити на масовці, якій треба платити, кіношники домовилися з начальником гарнізону й залучили солдат-строковиків із полку зв’язку та навчального цент­ру прикордонників. Останніми керував прапорщик Василь Кузьмін. Він згадував, що солдат переодяг­ли у справжню німецьку форму. Йому теж пропонували знятися, але форма була стара, брудна, побита міллю, тож він відмовився. Про що шкодує й дотепер.

Епізод був доволі простий. Солдат вишикували в колону й вони мали пройти повз будинок і легковик, який перед тим підпалили. У фільмі це займає кілька секунд, але знімали цілий день. Хлопці доб­ряче втомилися, настав час обіду, а їх далі ганяли туди-сюди. Коли ж прапорщик Кузьмін натякнув, що солдат було б добре погодувати, помічник режисера задумався, а потім купив усім хот-догів.

Навпроти знімального майданчика зібралося багато людей, що прийшли подивитись на «кіно й німців». Серед них був і нинішній гендиректор ТРК «Вежа» Тарас Зень. За його словами, посеред дороги тоді були розкидані різні номери газети «Факти». Папір мав символізувати хаос у залишеному совітами місті. То під час обідньої перерви солдатики попіднімали газети, захоплено їх розглядали, жваво коментували та обмінювалися примірниками.

Що ж такого там було? На останній сторінці тоді друкували фото оголених моделей. Отаке кіно, такі «німці».

Іван Бондарев


Переглядів: 146 | Додав: Dnister









Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі







Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. 
Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024