Вівторок, 23.04.2024, 14:39:37

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
«  Серпень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
 
Архів новин
Головна » 2018 » Серпень » 5 » Легенди Станиславова. Живописне пророцтво
19:06:59
Легенди Станиславова. Живописне пророцтво

Є крилатий вислів про те, що «ідеї витають у повітрі». А ще є цікава закономірність – вони довший час можуть собі витати десь там далеко, а потім прийти на думку водночас кільком різним людям.

Вчені навіть придумали спеціальну гіпотезу, в якій назвали це явище множинним відкриттям. У нас таке теж спрацювало.

Живе у Франківську художник Назар Кардаш. Кожного разу, коли він проходив майданом Шептицького, то відчував, що там бракує пам’ятника митрополиту. Ця людина залишила надзвичайно яскравий слід в історії України і заслуговувала на більш гідне вшанування, ніж табличка із назвою площі. Але як привернути увагу громадськості до ідеї? Назар Кардаш підійшов творчо – вирішив намалювати картину, де посеред площі вже ­стоїть пам’ятник владиці Андрею. Це було ще в 2012 році, коли сьогоднішнім монументом ще й не пахло. Оскільки теперішнє місце статуї тоді займало ковальське «Великоднє сонечко», Кардаш помістив її трохи ближче до фонтану.

Коли картина була майже завершена, до художника зателефонував видавець Василь Іваночко та запропонував зустрітися. За кавою сказав, що наближається 150-річний ювілей митрополита, і було б добре увіковічнити його у бронзі. «Василю, я вже намалював такий пам’ятник», – відповів Назар Кардаш.

Цікаво, що Іваночко перед тим ініціював конкурс на кращий проект. Але митці його проігнорували – ніхто не подав жодної роботи. Довелося починати другий. Видавець попросив, аби Назар Кардаш створив свій проект і представив його журі. Той погодився і запропонував пам’ятник, де Шептицький зображений ще молодим, 35-річним чоловіком – саме таким він запам’ятався мешканцям Станиславова, коли був тут єпископом.

Та цього разу на конкурс подали цілих сім робіт. Переміг проект львівського скульптора Степана Федорина. Саме його варіант відкрили у 2015 році на майдані Шептицького.

Іван Бондарев


Переглядів: 302 | Додав: Dnister









Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі







Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. 
Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024