П`ятниця, 19.04.2024, 03:33:59

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
«  Серпень 2012  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
 
Архів новин
Головна » 2012 » Серпень » 25 » Стройбат Потоцького
22:04:24
Стройбат Потоцького
Є такий давній жарт, що у СРСР найстрашнішими військами були стройбати (будівельні батальйони), бо їм навіть зброю до рук боялися давати.
Туди часто потрапляли служити ті, від кого відмовлялися інші роди військ: солдатики з судимостями, алкозалежні та інші подібні категорії. Зрозуміло, що якість їхньої роботи залишала бажати кращого. Та виявляється, на військових будівельників нарікали не лишень у СРСР.
На початку 1670-х років у Станиславові розпочали будову величного католицького костелу. Проект розробив інженер-фортифікатор Франсуа Корассіні. Паралельно він займався зміцненням обороноздатності міста, і костел був ніби суспільним навантаженням від магната Потоцького.
Будували довго, настільки довго, що в Корассіні закінчився контракт, і він залишив місто. Продовжив роботи новий придворний архітектор — Кароль Беное. Останній також був військовим інженером, який «собаку з’їв» на різних фортифікаціях.
Нарешті у 1703 році колегіальний костел закінчили. Беное непогано заплатили, він став поважною людиною. Проте через 30 років храм вкрився тріщинами та загрожував завалитися. Виявляється, хвацькі архітектори припустилися кількох серйоз­них помилок, але питати вже не було з кого.
Тоді Йосип Потоцький попросив свого сина Станіслава, який, до речі, теж був фортифікатором, щось придумати. Той зробив по-військовому просто — підпер храм масивними контрфорсами, завдяки яким ми бачимо його й сьогодні. Щоправда, через активне зведення торгових центрів довкола по колишньому костелу (нині — Музей мистецтв Прикарпаття) знову поповзли тріщини.
 ІВАН БОНДАРЕВ 

Переглядів: 809 | Додав: Dnister









Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі







Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. 
Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024