П`ятниця, 26.04.2024, 19:27:13

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
«  Серпень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
 
Архів новин
Головна » 2020 » Серпень » 2 » Етнографічному музею вишивки і одягу в Калуші присвоїли найвище звання
20:23:52
Етнографічному музею вишивки і одягу в Калуші присвоїли найвище звання

Нещодавно рішенням комісії МОН України етнографічному музею вишивки і одягу Прикарпаття, що знаходиться в стінах Калуської ЗШ І-ІІІ ступенів №5, присвоїли звання “Зразковий музей”.

Спершу це інтернаціональний клуб, який заснував майстер вишивки Михайло Покиданець у 1970 році. Згодом із плином часу та історичними подіями клуб перетворився у музей вишивки та одягу Прикарпаття. Він проіснував до 1991 року, після чого очільницею музею стає Марія Мельник, пишуть “Вікна”.

За допомогою учнів, знайомих, друзів та небайдужих людей сповнювалася музейна колекція експонатів. Основний акцент ставили на вишивку Прикарпаття різних регіонів, збирали багато рушників, сорочок. З 2019 року вчитель вищої категорії з української мови та літератури Марія Стеблинська стала керівником музею. Перед собою вона поставила завдання оновити і осучаснити музей, залишивши основу — вишивку і її генетичний код.

Зараз в етнографічному музеї знаходяться старовинні українські рушники, скатертини, народний одяг, глечики, ляльки-мотанки, писанки, краватки, дерев’яні вироби, залізка, бамбетлі, хустки кінця XIX — початку XX ст.

За словами очільниці музею Марії Стеблинської, найбільше представлено вишитих рушників з бойківського регіону, частина — з гуцульського та Опілля. Небайдужі вчителі привезли рушники з Полтавської, Київської та Чернігівської областей. Багата музейна експозиція і різноманітними вишитими сорочками — буденними і святковими, розповідає очільниця музею.

Звання зразкового — найвище, каже директор Калуської ЗШ І-ІІІ ступенів №5 Мирослав Кусень. Його потрібно кожних п’ять років підтверджувати, адже експонати музейні постійно повинні знаходитися у належному стані.

Варто зазначити, що зразковий музей повинен організовувати екскурсії. Цим і займаються учні-екскурсоводи школи та керівник Марія Стеблинська. Окрім того там проводять майстер-класи, літературні вечорниці, відкриті уроки з образотворчого мистецтва та історії України. Цьогоріч музей святкує своє 50-річчя.


Переглядів: 168 | Додав: Dnister









Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі







Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. 
Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024