Субота, 20.04.2024, 06:17:02

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
«  Червень 2014  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30
 
Архів новин
Головна » 2014 » Червень » 27 » «Гуцульська спадщина» – файний бестселер
15:28:10
«Гуцульська спадщина» – файний бестселер

Ілюстровану монографію Івана Сеньківа – відомого етнографа, котрий у повоєнний час проживав у Німеччині, дійсно можна назвати справжньою енциклопедією Гуцульщини. Солідну за обсягом книгу (512 сторінок), із кольоровими вкладками, перевидали видавці у редакції журналу «Гуцульщина» у Верховині.
Цієї книги Гуцульщина чекала давно. Через смерть автора у 1993 р. та інші обставини, у 1995-му 300 примірників «Гуцульської спадщини», які вийшли друком у видавництві «Українознавство», осіли у колекціях краєзнавців, а широкому загалу, бібліотекам і школам книга так і не стала доступною. Понад 20 років Іван Сеньків, який народився під Станіславом, проживав у Німеччині, збирав і готував матеріали наукової праці – монографію з життя і творчості гуцулів.
Як стверджував науковий консультант, доктор філологічних наук Федір Погребенник, «автор книги І. Сеньків узяв на себе нелегке завдання – дати цілісну картину гуцульського світу, ж самобутньої частини світу українського, розкрити його історію – давню й новітню, розмаїту духовну й матеріальну спадщину. «Гуцульська спадщина» – це ґрунтовне історико-краєзнавче дослідження широкого енциклопедично- довідкового характеру».
У книжці докладно висвітлено походження українців Карпат – гуцулів та їхнього говору, особливості господарювання, народної архітектури, мистецтва, традиційних ремесел, звичаїв тощо. У кількох розділах розглядається відображення Гуцульщини в літературі та мистецтві. Подано бібліографічні матеріали про діячів та дослідників Гуцульщини. Деякі розділи видавці підсилили кращими за якістю світлинами, деякі залишили в оригіналі, адже то є унікальні знімки, які ще ніде не публікували. Упорядник видання, голова Всеукраїнською товариства «Гуцульщина» Дмитро Ватаманюк виступив з ідеєю допов­нити книгу ще новітнім фактажем і кольоровими вкладками, які акуратно вписалися у структуру розділів.
Чи не найважчою ділянкою для технічного редактора і коректора стало підігнати книгу під оригінал, звірити посилання на наукові праці, авторів, де знадобилося знання англійської і німецької мов. А, крім того, польська, чеська, словацька…
Гуцульщиномани, спішіть придбати «Гуцульську спадщину», яку продають в універмазі Надвірнянського коопторгу в підприємстві споживчої кооперації «Світ книги».

Запрошує Роман КЛИМ,
із газети «Верховинські вісті»


Переглядів: 498 | Додав: Dnister









Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі







Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. 
Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024