Четвер, 02.05.2024, 04:20:20

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
 
Архів новин
Головна » 2024 » Квітень » 8 » Кримінальні історії. Як гуцули з чиновниками побилися
09:41:50
Кримінальні історії. Як гуцули з чиновниками побилися

На зламі ХІХ і ХХ століть австрійська влада розвернула значну активність на Прикарпатті, зокрема прокладала колії та будувала дороги, мости і віадуки. Проте державним чиновникам не завжди вдавалося знайти порозуміння з волелюбними гуцулами, що часом породжувало конфлікти, а інколи й бійки. 

Так, у липні 1908 року газета «Кур’єр станиславівський» повідомила про гучну судову справу. Перед судом постали два урядники – Кароль Гакер, начальник залізничної станції, і Йено Тот, комісар прикордонних військ, пише Західний кур’єр.

Їх звинувачували у тілесних ушкодженнях, нанесених Юрію Дидерчаку, селянину з Вороненки. Оскаржувані повідомили, що вони прибули з метою огляду прикордонних територій. Виконавши роботу, обидва урядника вирушили до найближчої ресторації. Аж тут їх обступили місцеві гуцули, ображені на урядників за всілякі утиски і перешкоди для тутешньої людності.

Почалася бійка, в ході якої обидва урядника намагалися боронитися, але все одно були повалені на землю і отримали від гуцулів кілька добрячих ударів дрючком. Після перевірки показань обвинувачених і свідків суд звільнив обох урядників від покарання. Двоє селян, які били урядників дрючками, отримали вісім і п’ять днів арешту, інших гуцулів відпустили за браком доказів провини.

І це була вже не перша сутичка гуцулів із працівниками залізниці. В 1900 році селянин з-під Надвірної Гриць Максимко час від часу навалював на колію гору каміння, а потім біг за потягом, що якраз проїжджав. Ще й голосно кричав: «Не їдь, бо не пущу!» Врешті-решт зупинявся перед купою каміння, тримаючи в руках заступ, неначе поліцейський жезл. Так Максимко протестував проти невигідної, на його думку, оборудки, в результаті якої він уступав шмат своєї землі для колії, а за те йому надавалася вдвічі більша площа в іншому місці.

Підготувала Олена БУЧИК


Переглядів: 18 | Додав: Dnister









Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі







Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. 
Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024