Субота, 20.04.2024, 11:00:55

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
«  Жовтень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
 
Архів новин
Головна » 2021 » Жовтень » 16 » Окопи, ДОТи й борщ: як у Богрівці відновлювали оборонну лінію часів Першої світової
20:18:18
Окопи, ДОТи й борщ: як у Богрівці відновлювали оборонну лінію часів Першої світової

У селі Богрівка Солотвинської територіальної громади провели акцію відновлення оборонної лінії часів Першої світової війни.
Захід відбувся сьогодні, 16 жовтня, в рамках проєкту “Австрійські доти в Богрівці – свідки Великої війни 1914–1918 років”, інформує “Галицький кореспондент”.

До акції долучилися волонтери, серед яких найбільше студентів з Інституту туризму та Історичного факультету Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.

“Сьогодні ми проводимо волонтерську акцію, яка передбачає чистку території біля ДОТи “Форт Паламент” від чагарників і маловартісних дерев. Це найкращий триповерховий ДОТ, центральний серед дев’яти інших”, – розповідає ініціатор проєкту Сергій Адамович.

ДОТ – це довготривала оборонна точка. За словами Сергія Адамовича, біля неї відновлюють окопи, які надалі облаштують дерев’яним укріпленням.

“Також ми почистили низ ДОТу. Фактично сьогодні ми зробили значну частину роботи пов’язаної з її відновленням. Щодо окопів, то плануємо з обох сторін відновити по 50 метрів, так як вони виглядали”, – додає Сергій Адамович.

Керівник комунального підприємства “Пам’ять” Василь Тимків розповів, що справа стоїть не тільки у відновленні ДОТи, але і її вивченні.

“Ми намагаємося зрозуміти, якими були окопи, на якій глибині, яка була їхня структура і призначення. Ми бачимо що це не просто якась там лінія окопу, вона має певну конфігурацію. Ми намагаємося зрозуміти її правильне функціональне призначення та особливості. Так само по ДОТу, зараз для нас одним із завдань є зрозуміти, яким було міжповерхове перекриття і як люди пересувалися”, – ділиться Василь Тимків.

Ініціатори проєкту мають багато різних фотографій, зокрема з Віденського архіву, на яких зображені фронтові позиції Австрійських окопів та як вони виглядали всередині. І за цими світлинами планують відновлення окопів.

Під час акції волонтерів частували стравами, приготованими на вогні в казанах, однією з яких був борщ із пампушками. Таким чином студенти змогли зануритися у життя в польових умовах під час відновлення оборонної лінії часів Першої світової війни.

Читайте також: село Богрівка на Івано-Франківщині є гірським та невеликим. Зараз життя тут протікає спокійно, однак 100 років тому в цьому районі точилися запеклі бої Першої світової.

З тих часів у селі залишилися бетонні укріплення, так звані ДОТи. І цю спадщину часів Австро-Угорщини вирішили відновити.


Переглядів: 146 | Додав: Dnister









Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі







Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. 
Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024