Середа, 2019-01-23, 9:09 PM

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
 
Архів новин
Головна » 2018 » Грудень » 12 » «Просвіта»: на видноколах національного відродження
10:00 AM
«Просвіта»: на видноколах національного відродження
У відділі краєзнавчої літератури розгорнуто книжково-ілюстративну виставку, присвячену 150-літтю з часу заснування культурно-освітнього товариства „Просвіта”, яке відіграло визначну роль в національно-духовному й культурному відродженні України.
Створене товариство «Просвіта» у Львові 1868 року, діяло в другій половині ХІХ - першій половині ХХ століття та відновило свою діяльність з настанням незалежності України.
Метою діяльності товариства були і є - утвердження української національної ідеї, державної української мови, розвиток нашої культури, відродження історичної пам'яті, формування національної свідомості та піднесення духовності і добробуту українського народу. «Просвіта» почала функціонування у складних для українців Галичини історичних умовах, коли вони перебували під владою Австро-Угорщини, а відтак Польщі, зазнаючи денаціоналізації й соціального приниження. Намагаючись протистояти цьому, осередки Товариства взялися за утвердження різноманітними засобами національної самосвідомості. Сьогодні «Просвіта» здійснює багатогранну діяльність: культурно-освітню, наукову, державотворчу, видавничу, перекладацьку тощо.
Всіх бажаючих довідатися про етапи становлення «Просвіти» в Галичині і суміжних землях, її історію і сьогодення, діяльність, здобутки і втрати на шляху здобуття Україною незалежності запрошуємо до обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І. Франка на перегляд книжкової виставки «Просвіта»: на видноколах національного відродження». На виставці представлено матеріали, у яких висвітлено історію створення товариства, його діяльність, просвітницькі ідеї активних просвітян.

Переглядів: 8 | Додав: DnisterПошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі

Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 19. Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю.
Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах.

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Copyright MyCorp © 2019