Середа, 2020-11-25, 10:13 PM

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
 
Архів новин
Головна » 2018 » Грудень » 14

У п’ятницю, 14 грудня, у Прикарпатському університеті імені Василя Стефаника відбулася презентація факсимільного видання Галицького Євангелія 1144 року.
Спільний проект Церкви, ПНУ імені Василя Стефаника та Українського Католицького Університету – це кропітка праця багатьох людей та інституцій.

Для українських християн – це історична подія, адже це найбільш точно датоване Євангеліє нашої Батьківщини.

В презентації видання взяли участь Архієпископ ... Читати далі »

Переглядів: 117 | Долучив: Dnister | Дата: 2018-12-14

Кожне з зимових свят радує нас неповторним колоритом і розвагами. Сто років тому в Станиславові українська і польська громади відзначали їх у різні дні, але звичаї були дуже подібними. Вечір перед днем Святого Андрія традиційно був часом для ворожінь, а приходу святого Миколая з радісним хвилюванням чекала дітвора. Добрі й милосердні жителі міста робили все можливе, щоб у ці дні свято і радісний настрій прийшли у кожну хату, навіть найбіднішу.
 
Вечір ворожінь
На свято Андрія найбільше чекали незаміжні дівчата. Польська громада святкувала день свято ... Читати далі »
Переглядів: 111 | Долучив: Dnister | Дата: 2018-12-14

У 1885 р. в станиславівському суді розглядали курйозний процес, який викликав велику зацікавленість місцевої публіки. На лаві підсудних опинився Ян Пеньонзкевич, керівник поштового відділення з села Солотвина під Станиславовом, звинувачений у значних зловживаннях і махінаціях з грошовими переказами.
Під час розгляду справи з’ясували мотив, який штовхнув поштовика на злочин. Цим мотивом виявилася … дружина Гелена, жінка значно молодша за нього, приваблива та ще й зі шляхетської родини. Зрозуміло, що бідолашний поштовик мусив забезпечувати найдорожчій половині той рівень життя, до якого вона звикла, – купувати дорогі сукні, туфельки, капелюшки і прикраси. Спочатку він слухняно виконував усі забаганки, але згодом сп ... Читати далі »
Переглядів: 120 | Долучив: Dnister | Дата: 2018-12-14

11 грудня минає сім років з дня відходу у вічність мого рухівського побратима доктора історичних наук, професора, керівника історичної секції Івано-Франківського обласного культурно-наукового товариства «Рух» Ігоря Андрухіва, котрому, як і багатьом із нас, поталанило жити в епоху відродження незалежної соборної Української держави на руїнах найкривавішої імперії світу – СРСР.
Той неповторний час кінця 80-х – початку 90-х років минулого століття був, здається, просякнутий історією, яка не тільки творилася на наших очах, а й відкривала нам заховані у «спецхранах» трагічні сторінки української минувшини – руйнування Катериною Запорізької Січі, криваву драму гетьманської столиці Батурина, де Ме ... Читати далі »
Переглядів: 96 | Долучив: Dnister | Дата: 2018-12-14
Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі

Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 20. Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю.
Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах.

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Copyright MyCorp © 2020