Субота, 20.04.2024, 00:19:52

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
«  Жовтень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
 
Архів новин
Головна » 2021 » Жовтень » 25 » В Івано-Франківську за два роки планують створити інтерактивний музей "ідеальних" міст
19:14:29
В Івано-Франківську за два роки планують створити інтерактивний музей "ідеальних" міст

Комунальне підприємство "Простір інноваційних креацій "Палац" отримало майже 18 млн грн для створення інтерактивного музею. Його планують реалізувати за два роки у межах проєкту "Створення комунікаційної єврорегіональної Платформи "ідеальних" міст для переорієнтації туризму в Івано-Франківській області".

Як розповіла Суспільному керівниця проєкту Оксана Ковальчук, 12 млн 400 тис. грн надійшло з держбюджету, ще 5,5 млн грн — з місцевого бюджету.

Зараз, за її словами, організатори очікують на експертизу щодо реставрації першого поверху корпусу "А" Палацу Потоцьких, де повинен розташовуватися музей. З її слів уже пройшли тендери на закупівлю обладнання музею та конференц-залу.

Реалізація проєкту розпочалася у червні. Оксана Ковальчук каже, що першим етапом було підписання меморандуму про співпрацю між п’ятьма містами Львівської, Хмельницької та Івано-Франківської областей. Основна мета проєкту – популяризувати теперішню культурну спадщину та створити нові атракції.

"На основі натурного обстеження центральних урбанізованих історичних частин міст у співпраці з науковцями розроблятимемо 3-D моделі гіпотетичних реконструкцій досліджуваних ідеальних міст. Наступним етапом діяльності буде якраз виготовлення бронзових макетів Станиславова, Жовкви, Бродів, Маріямполя та Богородчан", — каже Оксана Ковальчук.

Директор комунального підприємства "Простір інноваційних креацій "Палац" Володимир Гайдар розповідає, влада і громадяни не завжди розуміють межі своєї відповідальності у збереженні спадщини.

"Тому має бути насамперед така просвітницька робота, щоб розкрити цінність спадщини, розкрити цінність "ідеального" міста як сукупності об’єктів культурної спадщини — і архітектурних, і містобудівних (як-то оборонні системи), і археологічних пам’яток, з якими треба щось робити", — розповідає Володимир Гайдар.

Заступниця директора міського департаменту економічного розвитку, екології та енергозбереження Надія Кромкач каже, що за дев’ять місяців цього року туристи поповнили бюджет Івано-Франківська на один млн грн. Але цей показник, за її словами, може бути вищим.

"Ми вважаємо, що більше в нас буде реставрованих будівель, що більше створених інтерактивних атракцій, то більше туристів буде залишатися в нашому місті. І відповідно залишатимуть тут гроші, і наповнення бюджету стане кращим", — розповідає Надія Кромкач.

В межах проєкту організатори передбачили також освітню програму "Феномен "ідеального" міста" та планують створити міжобласні туристичні маршрути.

Cуспільне Карпати


Переглядів: 155 | Додав: Dnister









Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі







Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. 
Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024