Неділя, 2019-09-22, 6:47 AM

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
«  Червень 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
 
Архів новин
Головна » 2015 » Червень » 27 » Обрано редактора часопису «Галич» та затверджено до друку перше видання з книжкової серії - бібліотеки
9:44 PM
Обрано редактора часопису «Галич» та затверджено до друку перше видання з книжкової серії - бібліотеки

На черговому засіданні редакційної колегії часопису «Галич» було обговорено ряд важливих питань щодо забезпечення подальшої роботи над виданням та популяризації знань про однойменне місто у науковому середовищі та серед зацікавленої громадськості у Івано-Франківську та Галичі.
Головним редактором часопису «Галич» обрано викладача Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника Мирослава Волощука. Саме він з гуртом однодумців повинен в найближчому часі підготувати концепцію видання та активізувати роботу для підготовки першого числа часопису. 
Відомий у науковому світі викладач Прикарпатського національного університету ім. В.Стефаника Ігор Коваль опікуватиметься наповненням двох рубрик часопису – «Мистецтво Галича» та «Археологія Галича».
Паралельно з роботою над журналом розпочато працю над формуванням переліку видань, які будуть надруковані в його бібліотеці. На даний час затверджено першу книгу, яка буде видана в даній серії. 
Це – надзвичайно цікава з наукової точки зору праця Йосифа Пеленського «Галич в історії середньовічного мистецтва: на підставі археологічних досліджень і архівних джерел». Дана праця досі відома, як твір виданий в Кракові у 1914 році («Halicz w dziejach sztuki średniowiecznej : na podstawie badań archeologicznych i źródeł archiwalnych»). В найближчому часі розпочнеться технічна робота над перекладом цієї монографії і її технічною підготовкою до друку.

Присутні на нараді члени редакційної колегії (Мирослав Волощук, Володимир Гайдар, Василь Іваночко, Ігор Коваль, Зеновій Федунків, Андрій Чемеринський) обговорили ряд питань пов’язаних з дизайном часопису (а особливо його впізнаваністю і привабливістю щодо інших видань), регламентом роботи редакційної ради та ін. 

 


 

В найближчому часі до праці в редакційній колегії часопису долучаться кілька активних осіб, які впродовж довшого часу в силу своїх професійних обов’язків та зацікавлень готові працювати для підтримки часопису. 
Зокрема, це – директор державного архіву Івано-Франківської області п. Ігор Гриник та суспільно-громадський діяч, колекціонер п. Ігор Олійник.
Також, в планах редакційної ради часопису «Галич» - організація зустрічей громадськості з відомими науковцями, які працюють над проблематикою міської історії Галича, для обговорення цікавих напрямків їхніх досліджень. Одним з заходів у даному напрямку, в найближчому часі, може стати зустріч з уродженцем Івано-Франківська, дослідником археології Галича, викладачем Львівської політехніки Юрієм Лукомським. 
Чергова зустріч редакційної колегії часопису «Галич» відбудеться в липні у м. Галичі.


Член НСКУ, магістр історії Андрій Чемеринський


Переглядів: 352 | Додав: DnisterПошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі

Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 19. Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю.
Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах.

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Copyright MyCorp © 2019