Субота, 27.04.2024, 06:33:27

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
 
Архів новин
Головна » 2019 » Листопад » 21 » Відомий фахівець розповів, якою насправді була Роксолана
22:38:58
Відомий фахівець розповів, якою насправді була Роксолана

Уже скоро на «1+1» відбудеться прем’єра історичного детективу «Таємниці великих українців». Проєкт складається з 8 серій, кожна з яких розкриває сенсаційні та невідомі раніше факти з життя героїв української історії. Автором ідеї та продюсером детективу став Акім Галімов, відомий глядачам за циклом історичних розслідувань «Україна. Повернення своєї історії».

Одна з серій буде присвячена дружині турецького султана Роксолані, інформують "Вікна" з посиланням на пресслужбу "1+1".

Життя цієї жінки — одна з найдивовижніших сторінок світової історії, оповита міфами та легендами. За найпоширенішою версією, справжнє ім’я Роксолани — Анастасія Лісовська, і вона народилася в місті Рогатин (сьогодні — Івано-Франківська область). У віці 9-11 років дівчина була викрадена з батьківського дому та опинилася в гаремі османського правителя.

«У гаремі султана Сулеймана жили півтори сотні наложниць, серед яких були навіть принцеси з освітою та гарним приданим, але після першої ночі володар Османської імперії віддає своє серце Роксолані. Щоб зрозуміти, як їй вдалося пройти шлях від рабині до найвпливовішої жінки Османщини, ми з командою вирушили до Стамбула та «перенеслися» на 500 років назад — у світ інтриг та безмежної пристрасті», — говорить автор проєкту Акім Галімов.

За однією з версій, яка свого часу ширилась Європою, Роксолана полонила серце султана своєю надзвичайною вродою. Але насправді ніхто не знав, який вигляд вона мала. За правилами гарему, жінкам було заборонено відкривати обличчя зовнішньому світу. Тоді європейські посли пішли на хитрість — підкупили євнухів гарему, щоб ті описали обличчя Роксолани. До Стамбула прибули художники, які перетворили ці описи на картини, завдяки чому до сьогодні дійшли 3 прижиттєві зображення українки. Проте всі вони дещо відрізняються.

Аби дізнатися більше про зовнішність Роксолани, Акім Галімов звернувся до фахівця, який може дослідити портрети з наукового погляду. Він передав 3 зображення українському пластичному хірургу Ростиславу Валіхновському. Лікар порівняв їх та виокремив риси обличчя, які присутні на всіх картинах.

«Роксолана мала зовнішність, яка відповідала стандартам краси XVI століття. Зокрема, у неї були великі очі та гострий ніс. А окремі риси її обличчя вказують на дуже сильний характер. Ця жінка вміла тримати себе, протистояла труднощам і не бажала ділитися своїми таємницями», — говорить Ростислав Валіхновський.

Султан Сулейман згодом називав Роксолану інакше — Гюрем. Це перське ім’я, яке в перекладі означає "весела, усміхнена, задоволена".

Українська красуня і турецький султан прожили в шлюбі 28 років. Роксолана народила володарю 6 дітей та мала колосальний вплив на всю Османську імперію. Чи можливо все це завдяки вроді? Уже зовсім скоро стане відома головна таємниця стосунків Роксолани та султана Сулеймана — у новому історичному детективі «Таємниці великих українців», прем’єра якого відбудеться на «1+1».

Нагадаємо, у циклі документально-історичних фільмів глядачі також дізнаються невідомі історії з життя державного діяча Симона Петлюри, митрополита Андрея Шептицького, голови Центральної Ради УНР Михайла Грушевського, Короля Русі Данила, гетьманів Богдана Хмельницького й Івана Мазепи та Анни Київської, доньки князя Ярослава Мудрого, яка стала королевою Франції.


Переглядів: 414 | Додав: Dnister









Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі







Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. 
Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024