Середа, 24.04.2024, 22:21:32

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
«  Липень 2011  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
 
Архів новин
Головна » 2011 » Липень » 17
Відділ краєзнавчої літератури пропонує вашій увазі книжкову виставку-пам’ять „Богдан Лепкий. Кілька слів спомину”, приурочену до 70-х роковин з дня смерті видатного українського письменника й літературознавця, художника, видавця і педагога, що зробив вагомий внесок у рідну культуру.
Богдан Сильвестрович Лепкий народився 9 листопада 1872 р. в с. Крегулець на Тернопільщині. Навчався у Бережанській гімназії,  потім - у Віденському, а згодом  Львівському університетах. На ці роки припадає активна літературна діяльність Б. Лепкого: він пише поезії, оповідання, робить переклади, які з 1895 р.  публікує в часописах „Діло" та „Буковина".
Після закінчення університету працює викладачем німецької та української мови й літератури у гімназії в Бережанах, а в 1899-1914 рр. - у Кракові. Тут ... Читати далі »
Переглядів: 737 | Долучив: Dnister | Дата: 17.07.2011

Мабуть, кожен з нас, якщо не читав книгу Ярослава Гашека «Пригоди бравого вояка Швейка», то міг дивитися комедійний фільм про його головного актора. Швейк є сатиричним персонажем, якого придумав автор роману, при цьому в історіях про нього частково подав окремі факти зі свого життя.З роману довідуємося, що піхотинець 91 – го цісарсько-королівського полку у Чеських Будейовицях Йозеф Швейк «знав» про тогочасне місто Галич, яке було тоді на території його тогочасної великої батьківщини: Австро-Угорської імперії.

У романі Галич згадується у двох випадках, які відносяться до перебування чеського вояка у російському полоні. Перший епізод є спілкуванням Швейка зі своїм побратимом по недолі – Мареком. У ньому розповідається про те, як транспорт з військовополоненими австрійцями у 1917 р. зупиня ... Читати далі »

Переглядів: 673 | Долучив: Dnister | Дата: 17.07.2011

Однією з особливостей кожного міста, а зокрема Івано-Франківська, є його будинки. Враження про велич міста, його сьогодення, можна отримати мандруючи містом, особливо його центральною частиною. Багатьом мешканцям і відвідувачам міста центр подобається, адже частина будинків старої забудови відновлена, а окремі новобуди гармонійно вписуються в архітектурний ансамбль і не контрастують з ним.

Будинки центральної частини Станиславова пам’ятають минуле нашого «третього» міста Галичини; вони є свідченням тої активної дії і водночас поважного спокою своїх мешканців ХІХ століття. Окремі з них одразу привертають увагу і популяризовані у різноманітних друкованих виданнях. Другі, мають менше «щастя» і тому є тільки товариством для перших. Ще одні, мабуть, є приреченими, оскільки їх залиша ... Читати далі »

Переглядів: 795 | Долучив: Dnister | Дата: 17.07.2011










Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі







Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. 
Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024