Неділя, 2020-10-25, 6:03 PM

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
 
Архів новин
Головна » 2013 » Травень » 03
У 1930-х роках у Станиславові, на Тисменицькому передмісті, мешкали два брати – Юзьо і Стась. Вони займалися дрібними крадіжками, як тепер кажуть, «розводом лохів». Схема була проста, але дієва.
Один із братів, наприклад Юзьо, йшов ранком на вокзал. Там він шукав селянина, який привіз продавати на базар яйця (м’ясо, овочі, будь-що). Юзьо представлявся торговим агентом великого ресторану та пропонував купити харчі за ціною, що значно перевищувала базарну. Селянин, звісно, погоджувався й вони разом йшли до центру. Біля ресторану «Уніон» Юзьо просив почекати та кликав шеф-кухаря. На вулицю виходив солідний добродій у білому халаті. Це був переодягнений брат – Стась.
Зазвичай брати дурили селян біля готелю «Уніон». Поштівка з колекції Зеновія Жеребецько ... Читати далі »
Переглядів: 465 | Долучив: Dnister | Дата: 2013-05-03

В івано-франківській ратуші, у рамках проекту «Врятуймо скарби разом», відкрилася нова виставка творів сакрального мистецтва XVIII – XIX століть.
Цього року реставратори Валерій Твердохліб, Орест Кейван і Соломія Сташків-Олійник підготували 12 нових творів із фондів Краєзнавчого музею. Вони унікальні, досі їх ніхто не бачив.
«Для реставрації ми підбирали твори, які знаходилися у критичному стані та підходили за експозицією до наближення великодніх свят, – розповідає реставратор та ініціатор виставки Валерій Твердохліб. – Серед них знаковою є скульп­тура «Воскресіння Христове» одного з представників школи Пінзеля. Скульптура Джозефа Облеттера «Ісус». Також дуже цікава ікона Марії Маргарити Алякок – французької святої, яка ввела у релігійну символіку ... Читати далі »
Переглядів: 353 | Долучив: Dnister | Дата: 2013-05-03

З нагоди Дня міста у відділі краєзнавчої літератури обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І. Франка функціонує книжкова виставка-експозиція „Івано-Франківськ у регіональних дослідженнях”.
Івано-Франківськ - місто старовинне і по-сучасному ошатне, яке зберегло свою історію і розбудовується економічно і духовно в умовах незалежної України. Неоціненний внесок у його поступ зробили поляки, вірмени, євреї, німці, росіяни і ще представники близько 80 національних меншин. Без перебільшення, саме мультикультурне і поліконфесійне середовище Станиславова - Станіслава - Івано-Франківська і витворило його таким, яким ми, його жителі, як і залюблені в нього гості, бачимо, сприймаємо, пам'ятаємо. Водночас, саме  сьогоднішній Івано-Франківськ може слугувати прикладом сучасного українського міста, жите ... Читати далі »
Переглядів: 347 | Долучив: Dnister | Дата: 2013-05-02
Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі

Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 20. Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю.
Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах.

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Copyright MyCorp © 2020