Середа, 2020-11-25, 10:06 PM

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
 
Архів новин
Головна » 2013 » Травень » 31
Цього року з нагоди дня міста звання почесного громадянина Івано-Франківська отримав головний історик Івано-Франківська Богдан Гаврилів. Відзнака існує не так давно, і на сьогодні є тільки восьмеро номінантів — Володимир Грабовецький, Лук’ян Вардзарук, Роман Фабрика та п’ятеро уже покійних — Володимир Войцюк, Володимир Полєк, Лідія Дмитрів, Мирон Мицкан, Опанас Заливаха. Їхні імена залишаться в Книзі почесних громадян міста довічно. Богдан Гаврилів — перший уродженець міста.
Переглядів: 379 | Долучив: Dnister | Дата: 2013-05-31

Верховна Рада України підтримала ініційовану народним депутатом Романом Чернегою постанову про відзначення у 2013 р. на державному рівні 1115 років з дня заснування міста Галича. Перша письмова згадка про колишню столицю Галицько-Волинського князівства датується 898 роком.
Давній Галич був великим економічним і культурним центром Київської Русі. В 1140 році він згадується в Іпатіївському літописі. З 1144 р. Галич був столицею Галицького князівства, а згодом і Галицько-Волинської держави. Центр княжого Галича містився біля теперішнього села Крилоса на березі Лукви (притоки Дністра), а на місці теперішнього міста існував торговельно-ремісничий посад.
Значного розквіту Галич досяг у 2-й половині 12 ст. за князювання Ярослава Осмомисла і Романа Мстислави ... Читати далі »
Переглядів: 288 | Долучив: Dnister | Дата: 2013-05-31

Майже 350 років тому Українська Греко-Католицька Церква першою заговорила про те, що пияцтво знищує людину. Відтоді і до наших днів триває боротьба між світлим началом і темним, між матеріальними вигодами і духовністю.
У другій половині ХVІІІ ст. першу спробу організації боротьби з пияцтвом у Галичині зробив львівський єпископ Йосиф Шумлянський. У 1687 році видана книга його повчань та інструкцій для священиків "Метрика альбо реєстр для порядку церкви”, в якій 10 сторінок відведено для висвітлення шкідливості пияцтва. Галицький митрополит Михайло Левицький (1774-1858) звернувся з відповідним листом до своїх священиків у 1844 р. У ньому духовенство отримало детальні інструкції про те, як провадити антиалкогольну кампанію серед парафіян та провадити Товариства тверезості. А 8 листопада було опубліковане ... Читати далі »
Переглядів: 430 | Долучив: Dnister | Дата: 2013-05-31

Наприкінці XIX — поч. XX ст. почалося пробудження національної свідомості українського народу. Вже тоді відчувалася потреба в організації освіти для українських дітей. Розв’язання цієї проблеми в Галичині взяло на себе Українське педагогічне товариство «Рідна Школа».
«Рідна Школа» — громадське товариство, що бере початки від 1881 р., коли у Львові було засновано Руське товариство педагогічне (у 1912 р. воно змінило назву на Українське педагогічне товариство (УПТ), а у 1926 р. — на Українське педагогічне товариство — Товариство «Рідна Школа»). Засновниками товариства були українські педагоги Анатоль Вахнянин, Омелян Ороновський, Омелян Партицький, Омелян Савицький, Роман Заклинський та інші українські громадські діячі.
Основною ... Читати далі »
Переглядів: 404 | Долучив: Dnister | Дата: 2013-05-31

Одним з найкращих фотографів міжвоєнного Станиславова по праву вважався Мар’ян Єдрик. Він непогано заробляв і міг дозволити собі винаймати квартиру у будинку на Сапежинській, 30, пізніше відомому через крамницю «Прикарпатський коровай».
1 вересня 1939 року Німеччина напала на Польщу. Станиславів був далеко від лінії фронту, проте всі боялися авіанальотів і диверсантів. Місто ще не бомбили, але німецькі літаки очікували зо дня на день. У Станиславові сформували муніципальну громадську охорону — добровільну організацію, учасники якої охороняли різні важливі об’єкти. Єдрик також записався до МГО.
Одного ранку він повернувся з нічного чергування та вийшов покурити на балкон. Мешкав на третьому поверсі, звід ... Читати далі »
Переглядів: 477 | Долучив: Dnister | Дата: 2013-05-31
Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі

Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 20. Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю.
Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах.

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Copyright MyCorp © 2020