Четвер, 2020-01-23, 8:56 AM

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
 
Архів новин
Головна » 2013 » Травень » 31 » Богдан Гаврилів — у Книзі почесних громадян
2:47 PM
Богдан Гаврилів — у Книзі почесних громадян
Цього року з нагоди дня міста звання почесного громадянина Івано-Франківська отримав головний історик Івано-Франківська Богдан Гаврилів. Відзнака існує не так давно, і на сьогодні є тільки восьмеро номінантів — Володимир Грабовецький, Лук’ян Вардзарук, Роман Фабрика та п’ятеро уже покійних — Володимир Войцюк, Володимир Полєк, Лідія Дмитрів, Мирон Мицкан, Опанас Заливаха. Їхні імена залишаться в Книзі почесних громадян міста довічно. Богдан Гаврилів — перший уродженець міста.
Під час урочистого вручення йому диплома про присудження звання він пообіцяв громаді написати коротку історію свого міста — на 350 сторінок.
Богдан Гаврилів — історик-краєзнавець, кандидат історичних наук, доцент, громадський діяч, лауреат премій: всеукраїнської — ім. академіка Дмитра Яворницького, обласних премій — ім. Івана Вагилевича, ім. Івана Крип’якевича, ім. Володимира Полєка. Із 2003-го Богдан Гаврилів є  заступником редактора журналу «Краєзнавець Прикарпаття».  За майже 50 років історико-краєзнавчої діяльності Богдан Гаврилів створив 15 музеїв та кабінетів, став автором і співавтором 70 книжок, десять з яких — з історії Івано-Франківська. Нині він працює в науково-освітньому центрі українського козацтва ім. Семена Височана при ПНУ ім. В. Стефаника, з 1996 по 2009 роки  був головою  обласної організації Національної спілки краєзнавців.
У роки незалежності Богдан Гаврилів домігся створення в Івано-Франківську музею патрона міста. З його ініціативи в 1991 році було відновлено знищений у роки Першої світової війни бюст Тараса Шевченка на будівлі «Просвіти», встановлено пам’ятник «Борцям за волю України» в мікрорайоні «Опришівців» та створено там музей. Чи не найбільшим успіхом Б. Гавриліва вважають створення в університеті Народного музею історії та освіти Прикарпаття. Сьогодні всі свої сили краєзнавець віддає побудові пам’ятника «Руській Трійці», котрий зводять методом так званої народної будови.

Переглядів: 332 | Додав: DnisterПошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі

Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 20. Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю.
Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах.

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Copyright MyCorp © 2020