Середа, 2020-11-25, 8:57 PM

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
 
Архів новин
Головна » 2013 » Травень » 10
Історики та краєзнавці досі не мають остаточної відповіді на два важливих питання — хто й коли заснував наше місто. Існує багато найрізноманітніших версій, припущень і тверджень. То коли ж святкувати День міста, і кому за це дякувати?

Перші згадки
ХІ століття. Найглибше копнув (наголос тут можна ставити як завгодно — Ред.) історію такий собі А.М. Григор’єв — автор економічного путівника «Станіславська область», що побачив світ у 1957 році: «Станіслав — старовинне місто, перші згадки про яке належать до ХІ століття. У місті досі збереглися залишки оборонних валів ХІІ століття, які є цінною історичною ... Читати далі »
Переглядів: 513 | Долучив: Dnister | Дата: 2013-05-09

Багато хто по інерції називає теперішній Парк військових ветеранів Піонерським. Так він називався у радянські часи, і там дійсно приймали у піонери.
Тоді це була урочиста церемонія, до якої ретельно готувались. Обряд ініціації відбувався не десь там у кущах, а на центральній алеї, біля пам’ятника невмирущому вождю Володимиру Леніну. Ця скульптура не відрізнялась мистецькою цінністю та була звичайною штамповкою, які тисячами клепали для безкрайніх просторів СРСР.
Та була у пам’ятника одна цікава особливість. Якщо в інших місцях Івано-Франківська Ленін впевнено стояв на власних ногах, то у Піонерському парку він чомусь спирався на якусь незрозумілу купу. Ця підозріла купка викликала безліч дотепних коментарів, і «піонерського» Леніна місцевий народ на ... Читати далі »
Переглядів: 468 | Долучив: Dnister | Дата: 2013-05-09

Сьогодні у селі Пшеничники Тисменицького району перепоховали рештки приблизно 600 жертв терору НКВС 1939-1941 років. Перепоховання відбулося з ініціативи Івано-Франківської обласної ради і обласного товариства «Меморіал».
Панахиду за невинно убієнними правили митрополит Івано-Франківський Української греко-католицької церкви Володимир Війтишин, митрополит Української православної церкви Київського Патріархату Іосаф, митрополит Української православної автокефальної церкви Андрій, десятки священиків і монахів.
Нагадаємо, масове поховання у Пшеничниках виявили члени обласного історико-просвітницького товариства «Меморіал» ще в 2011 році. Науковці, які проводили розкопки, розповідали, що тіла жертв були поховані недбало – на глибині від 20 см до 70 см. ... Читати далі »
Переглядів: 337 | Долучив: Dnister | Дата: 2013-05-09
Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі

Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 20. Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю.
Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах.

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Copyright MyCorp © 2020