П`ятниця, 19.04.2024, 09:41:15

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
«  Серпень 2013  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
 
Архів новин
Головна » 2013 » Серпень » 09
Кілька століть тому у місті було лише дві українські церкви
Важко повірити, чи не так? Однак хроніки 1701 року підтверджують саме такі дані. 
«Перша церква  у Станіславові – Церква Вознесіння Христового – була збудована у 1670 році на місці, де сьогодні знаходиться синагога, – розповідає краєзнавець Михайло Головатий. – Там вона простояла до 1815 року, поки не завалилася від ветхості».  
Ще одна українська церква 17 століття, що з’явилася невдовзі після заснування міста, – Церква Успіння Святої Богородиці (в народі називалась Варваринською) теж не достояла до наших днів. Цей храм теж завалився у 1846 році. Нині на його місці Івано-Франкі ... Читати далі »
Переглядів: 654 | Долучив: Dnister | Дата: 09.08.2013

Родина Паращуків з Отинії Коломийського району створила свій домашній музей старожитностей. Нині в їхній колекції понад сотню експонатів: вишиваний одяг, кераміка, вироби зі шкіри та багато іншого. І то такого – ніби вчора зробили.

Спадкове захоплення
Музей у Паращуків починається одразу, щойно ти потрапляєш до їхнього двору. Тут просторо, зелено, красиво. Повсюди якісь цікаві композиції з глечиків, великих коліс від возів, ще десь поскладані гірки зі старих жорен. Словом, оригінально та водночас колоритно.
Біля хати гостей вже зустрічають господарі ... Читати далі »
Переглядів: 703 | Долучив: Dnister | Дата: 09.08.2013

У скверику біля площі Ринок стоїть пам’ятний знак першій українській церкві Станиславова. Спочатку на таблиці була дата – 1670, але перед самим відкриттям її затерли. Річ у тому, що серед істориків і краєзнавців досі немає згоди, коли спорудили цю церкву.

Дата, якої нема
Найдавнішим документом з історії Станиславова, якому пощастило «дожити» до наших часів, є привілей Андрія Потоцького на зас­нування тут української церкви. Ось коротенький уривок:
«Андрій з Потока на Станиславові Потоцький – воєвода і генерал земель київських, Галицький, Коломийський, Лежайський староста… Внесене проха ... Читати далі »
Переглядів: 620 | Долучив: Dnister | Дата: 09.08.2013

Після розвалу СРСР по Західній Україні почали їздити якісь люди, що масово скуповували старі швейні машинки «Зінгер». Як для кризових часів пропонували досить непогані гроші. Ніхто не розумів, навіщо комусь потрібно це поламане залізяччя? Висувалися різні версії. Казали, що за Австрії якісь вузли цих машинок виготовляли із платини…
Але є й цікавіша легенда. Раніше чи не кожна друга єврейська родина Галичини мала власний «Зінгер», за допомогою якого заробляла на життя пошиттям чи ремонтом одягу. Хоча євреї часто бідкалися на скруту, гроші в них були. Хтось зберігав їх у панчохах, але переважна більшість довіряла банкам. Найкращими вважалися швейцарські та австрійські, філіали яких були і в Станиславові. Досить часто вклади відкривали на пред’явника, де паролем слугувала комбінація цифр. Аби не забути к ... Читати далі »
Переглядів: 652 | Долучив: Dnister | Дата: 09.08.2013










Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі







Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. 
Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024