П`ятниця, 26.04.2024, 21:33:17

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
«  Грудень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
 
Архів новин
Головна » 2020 » Грудень » 13

В Івано-Франківську, у Палаці Потоцьких, створять інтерактивний музей зброї. Його облаштують у корпусі, який був колишнім офіцерським клубом.

Про це Суспільному повідомив директор КП "Простір інноваційних креацій "Палац" Володимир Гайдар.

За його словами, зараз шукають варіанти, як зробити музей таким, щоб міг конкурувати з класичними музеями зброї.

"У нас, на жаль чи на щастя, такої історії, яка пов'язана зі зброярнями, немає. Не збереж ... Читати далі »

Переглядів: 164 | Долучив: Dnister | Дата: 13.12.2020

Оксана Омелянівна та Андрій Дмитрович Франки — фундатори музею-оселі родини Івана Франка в Підгірках. Вони віддали для громади Калуша родинну оселю, де в 1992 році було відкрито музей. Нині це народний музей — таке звання присвоєно 12 грудня 2007 року.

У 2016 році тут зроблено капітальний ремонт, відкрито додаткові кімнати на другому поверсі та оновлено експозицію. 2019-го року Оксана Омелянівна Франко, дійсна членкиня наукового товариства імені Тараса Шевченка у Львові, професорка Львівського університету імені Івана Франка, почесна громадянка Калуша, у родинній садибі урочисто відзначила почесну дату — 80-річчя. Тоді на подвір'ї музею зібралося чимало гостей: представники влади, члени родини, громадські діячі ... Читати далі »

Переглядів: 176 | Долучив: Dnister | Дата: 13.12.2020

З 1808 року й аж до радянської націоналізації в Калуші працювала фабрика Фельчинських, яка відливала дзвони. Її засновником став Міхал Фельчинський, який багато років вів свій бізнес «кочовим» способом – пише “Західний кур’єр“.

Сам власник і його працівники їздили від парафії до парафії і на місці відливали дзвони. Фабрика була широко відома високою якістю своєї продукції, тому деякі нечесні ділки намагалися видавати себе за її представників.
Львівська газета «Діло» зазначає, що в 1930-х роках у Станиславові теж діяла ливарня дзвонів, але її вироби не користувалися доброю репутацією, адже мали глухий звук та й їхній зовнішній вигляд значно поступався дзвонам фабрики Фельчинських. ... Читати далі »

Переглядів: 159 | Долучив: Dnister | Дата: 13.12.2020

З відповідним проханням звернувся голова правління об’єднання співвласників багатоквартирного будинку «Січове, 15» Ярослав Косар.

Депутати Калуської міської ради на 2-ій сесії дали дозвіл цьому ОСББ на встановлення меморіальної дошки художнику Костіву Михайлу Семеновичу на фасаді будинку №15 на вул. Січових Стрільців, інформують "Вікна" з посиланням на сайт "Нафтохімік-Калуш".

Довідка. Костів Михайло Семенович — відомий калуський скульптор, член Національної спілки художників України. Народився 13 червня 1945 року в селі Корчунок ( ... Читати далі »

Переглядів: 162 | Долучив: Dnister | Дата: 13.12.2020

Франківський художник Ігор Роп'яник звернувся до очільника міста з пропозицією обладнати музей Опанаса Заливахи в історичному будинку, де творив художник.

Саме в цьому будинку колись творив відомий Опанас Заливаха, пише в соцмережі Ігор Роп'яник:

"В коментарі під моїм недавнім дописом хтось справедливо зауважив: про Заливаху ми згадуємо, як правило, лиш раз на рік - 27 листопада, у день його народження. Отож, порушу ненормальну традицію і знову поставлю питання про музей Опанаса Заливахи.

... Читати далі »

Переглядів: 163 | Долучив: Dnister | Дата: 13.12.2020

В жовтні 1934 року в станиславівському Окружному суді слухалася справа, яка стала справжньою сенсацією. Позивачем був митрополит Андрей Шептицький, який вимагав від княгині Марії Христини Шенборн, громадянки Чехословаччини, повернути сплачені їй 25 тис. доларів – пише “Західний кур’єр”.

Як відомо, Андрей Шептицький був не лише духовною особою, він володів чудовими діловими якостями і спрямовував зароблені кошти на потреби церкви і нужденних. У січні 1928 року митрополит домовився з пані Шенборн щодо купівлі маєтку в Богородчанах, але угоду від імені митрополита уклав прелат Тит Войнаровський.

... Читати далі »

Переглядів: 166 | Долучив: Dnister | Дата: 13.12.2020










Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі







Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. 
Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024