П`ятниця, 2019-09-20, 8:33 AM

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
 
Архів новин
Головна » 2018 » Лютий » 21 » Цього року створять реєстр прикарпатських пам’яток з паспортами
9:52 PM
Цього року створять реєстр прикарпатських пам’яток з паспортами

У відкритий доступ до кінця року викладуть паспорти пам’яток архітектури та містобудування Івано-Франківської області національного та місцевого значення.

План цьогорічних заходів "Регіональної цільової програми паспортизації пам'яток містобудування та архітектури місцевого значення Івано-Франківської області" представили на сьогоднішній депутатській комісії облради з питань розвитку промисловості, будівництва та інфраструктури.

Паспортизація пам’яток національного та місцевого значення розпочалася на Івано-Франківщині у 2008 році. Теперішня програма, що розрахована на 2016-2020 роки, вже третя, в межах якої обстежують пам’ятки і виготовляють їм охоронні паспорти, фіксуючи стан і особливості розміщення та потреби у збереженні споруд. Фінансування програми – 1 млн 752,6 тис. грн. За них мають паспортизувати 353 пам’ятки містобудування та архітектури.

За інформацією управління містобудування та архітектури департаменту будівництва ОДА, з обласного бюджету мають виділити 772,4 тис. грн для виготовлення охоронної документації пам’яток у 2018 році. Відтак паспорти отримають 75 пам’яток. По стільки ж виготовляли у минулі два роки. Загалом на Прикарпатті паспортизували на сьогодні 792 пам’ятки архітектури.

На теренах області під охороною держави, як зазначено в держреєстрах, перебуває 1460 пам’яток містобудування та архітектури (з них 133 національного значення) – всі вони відповідно до Закону України "Про охорону культурної спадщини" підлягають реєстрації.

У реєстрі ОДА на отримання паспортів є 1379 пам’яток архітектури і містобудування, повідомили представники управління. Решта були втрачені.

"Зараз запускаємо геопортал містобудівного кадастру. З розробником – з київською фірмою SoftPro – домовилися, що в порталі буде рубрика "містобудівна пам’яткоохоронна документація". Плануємо всі паспорти викласти там. Уже відскановані паспорти пам’яток, що були виготовлені з 2008 до 2016 року. В роботі 2017 рік. І вся ця інформація буде розміщена на геопорталі містобудівного кадастру Івано-Франківської області у відкритому доступі", – поінформувала представниця управління.

Електронна форма збереження інформації про пам’ятки відповідає вимогам міжнародних конвенцій про охорону культурної спадщини щодо доступності інформації про пам’ятку містобудування та архітектури.


Переглядів: 78 | Додав: DnisterПошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі

Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 19. Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю.
Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах.

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Copyright MyCorp © 2019