Четвер, 2020-09-24, 5:12 AM

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
 
Архів новин
Головна » 2018 » Лютий » 09

Так історично склалося, що місто Галич є невід’ємною складовою життя представників трьох поколінь родини Гузарів. Дід Лев у Галичі прожив половину свого життя, тут помер і похований на місцевому цвинтарі. Його син Ярослав у Галичі бував частково, а онук Любомир, глава УГКЦ, до Галича навідувався епізодично. Після смерті останнього виникла потреба дослідити значення родини Гузарів для цього міста не лише з метою відтворення історичної ретроспективи, а й для гідного пошанування цих людей та збереження іхніх імен на мапі пам’яті Галича.

Лев Гузар (26.12.1858—29.07 ... Читати далі »

Переглядів: 199 | Долучив: Dnister | Дата: 2018-02-09

Лишень два тижні не дожила до свого 97-річчя остання зв’язкова Марка Боєслава — Катерина Петрівна Куцела-Байляк («Пустушик»). 16 січня перестало битись її серце...

Народилася Катерина 31 січня 1921 р. у с. Боднареві Калуського району. Дитиною залишилася сиротою і змушена була наймитувати за окраєць хліба. У 18 років вийшла заміж за Олексія і в них народилася дочка Марійка. Але їхнє щастя було недовгим. Чоловіка призвали в Червону Армію, коли їй було 20 років, і відправили на фронт. А згодом вона овдовіла.

... Читати далі »

Переглядів: 119 | Долучив: Dnister | Дата: 2018-02-09

Ви не прочитаєте про нього у жодному путівнику, у спогадах старожилів він не згадується, збирачі поштівок ніколи не зустрічали картки з його зображенням. Втім, цей храм простояв у Станиславові багато десятиліть. І не будь-де, а майже в центрі міста, пише “Репортер”.

Йдеться про костел Святого Юзефа, від якого не те, що сліду, навіть згадки не лишилося. Ну, майже…

 

... Читати далі »

Переглядів: 145 | Долучив: Dnister | Дата: 2018-02-09

До 80-річчя від дня народження галицького педагога, краєзнавця, художника Романа Пащина в Картинній галереї Національного заповідника «Давній Галич» відкрилася художньо-документальна виставка «Слід на землі», на якій демонструються живописні полотна, замальовки, графічні роботи, книжки і рукописи нашого земляка. Цього разу зала була переповнена як ніколи – вшанувати Романа Прокоповича Пащина, котрий на початку нового тисячоліття відійшов у вічність, прийшло чимало галичан, які знали його як вчителя, історика, митця, сусіда, просто добру людину. Для молодшого покоління Р. Пащин – непересічна особистість, відома постать в історії нашого краю. А для родини він назавжди залишився у спогадах як чуйний чоловік, батько, дідусь.
Життя Романа Пащина було свічею, що ... Читати далі »

Переглядів: 184 | Долучив: Dnister | Дата: 2018-02-09

У 2017 році в Івано-Франківську вийшла друком книга Миколи Кугутяка «Великий Скит у Карпатах». Це уже третій том вагомого наукового видання, де зібрані унікальні відомості про цей відомий у християнському світі монастир. Читаючи книгу, я натрапив на цікаву інформацію, яка мене, як дослідника історії міста Галича зацікавила. Як виявилось, у переліку імен ченців Манявського Скиту було кілька уродженців нашого славного міста. Ця інформація не могла пройти повз мою увагу, адже знаю, що для сучасних галичан вона є невідомою. Саме тому, на основі цієї книги, було вирішено зробити певне узагальнення, щоб цю тему висвітлити для ширшого загалу читачів.
Ченці, які попадали до Манявського Скиту походили з різних місцевостей не тільки Галичини, але й усієї України. Були серед них також предст ... Читати далі »

Переглядів: 186 | Долучив: Dnister | Дата: 2018-02-09

Місто Галич, як відомо, стало фіналістом 5-го етапу всеукраїнської акції «7 чудес України» в номінації «Історичні міста та містечка». Головний приз — фільм про найвизначніші місця населеного пункту.

Стрічку, яка розповідає про історію Галича, його пам’ятки, видатні постаті, 8 лютого презентував в районному Народному домі громадський діяч та засновник фонду «Рідна Україна» Микола Томенко.

... Читати далі »

Переглядів: 142 | Долучив: Dnister | Дата: 2018-02-09

Топ-книжки минулого літературно-книжкового сезону будуть названі з претендентів, що потрапили до Коротких списків у семи номінаціях.

16 лютого відбудеться церемонія вшанування лауреатів ХІХ Всеукраїнського рейтингу "Книжка року". Переможців рейтингу оберуть з-поміж видань, які попередньо відібрали до короткого списку. 58 експертів оцінили понад 1100 видань, пише Буквоїд. ... Читати далі »

Переглядів: 146 | Долучив: Dnister | Дата: 2018-02-09

У 2018 році відзначатимемо 120-ліття від дня народження та 25-ліття від часу смерті славного сина українського народу Патріарха Мстислава (в миру Степан Скрипник). До цих дат в Івано-Франківську на вул. Шевченка варто б відкрити меморіальну дошку з його портретом на будинку, в якому проживала родина Вітковицьких-Скрипників та під час архіпастирських візитів у минулому столітті зупинявся першоієрарх. «Галицький кореспондент» пропонує читачам ознайомитися із маловідомими сторінками історії про родину Петлюр-Скрипників-Вітковицьких.

 

... Читати далі »

Переглядів: 179 | Долучив: Dnister | Дата: 2018-02-09
Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі

Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 20. Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю.
Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах.

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Copyright MyCorp © 2020