Четвер, 2020-01-23, 8:38 AM

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
 
Архів новин
Головна » 2011 » Серпень » 23 » Ювілей музею історії Тисмениці
7:43 PM
Ювілей музею історії Тисмениці
Музей історії Тисмениці у день незалежності України також відсвяткує свій ювілей, адже його відкрито саме до цього свята 15 років тому. Тепер він є одним із центрів культурного життя району.
Меморіальна дошка на фасаді розповідає про засновника і першого директора закладу Степана Гаврилюка. Нині музей носить його ім’я. Знаний освітянин та краєзнавець реалізував ідею місцевого "Руху". Під музей віддали частину будинку в центрі міста, зведеного на початку XX ст. для чоловічої школи. Створювали його гуртом міська влада, підприємці, просвітяни, союзянки, представники діаспори.
Тепер тут три зали, в яких криється чимало пізнавального і навіть небаченого. Захоплено й захопливо веде екскурсію директор музею Лілія Лишега.
Першою експозицією став макет кушнірської хати. Про технологію давніх майстрів розповідає кушнірський реманент: гарбунок, що ним здирали міздру зі шкіри, п’яло зі шкафою (тобто ножем), на якому шкіру розтягали, ключ, яким її розм’якшували. Тут і давні грамоти, так звані визволки, що дозволяли учням самостійно займатися ремеслом. Фотокопію статуту кушнірського цеху отримали з Львівського державного архіву.
Процвітало в Тисмениці й шевство. До речі, Лілія Лишега досліджує історію ремесел. Цікавий розділ — давній одяг місцевих мешканців: плюшеві кацавайки, безрукавки-шнурівки, шалінові спідниці, а ще — вишивані сорочки та рушники із ближніх сіл району. Серед найоригінальніших речей — пристрій для смаження кави, ручний «міксер», старовинна цитра, австрійська військова грамота. А в музейній бібліотеці є унікальні видання про Тисменицю, надруковані за кордоном.
Директор музею має багато ідей. Хоче створити експозицію, присвячену вихідцям з Тисмениці — батькам засновника психоаналізу Зигмунда Фрейда. Збирає матеріал про тисменицьких вірмен.
Важливо й те, що життя тут не законсервоване, не застояне: проводять презентації книжок, різноманітні виставки. До ювілею Незалежності України з’явився стенд зі світлинами про становлення молодої держави на території Тисмениці, а ще формується виставка дитячої творчості до 950-річчя міста.
* ОДТРК

Переглядів: 483 | Додав: DnisterПошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі

Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 20. Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю.
Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах.

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Copyright MyCorp © 2020