Субота, 2020-09-26, 1:27 PM

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
 
Архів новин
Головна » 2011 » Серпень » 16
У квітні цього року Верховна Рада України ухвалила Постанову "Про відзначення 70-річчя партизанського руху в Україні" (№ 3301-VI). Згідно, даного документу у вересні буде відзначатися день партизанської слави. Галицький район є одним з важливих в історії червоного партизанського руху. Саме тут, у липні 1943 р. проходило з’єднання Сидора Ковпака, тут ковпаківці проривалися через потужні водні перешкоди (річки Дністер і Лімницю) у Карпати.
Хто ж такі радянські партизани і яке їхнє завдання? Зрозуміло, що це диверсійно-терористичні загони, які боролись методами партизанської війни проти військ Німеччини та її союзників на окупуваних вермахтом територіях тогочасного СРСР у 1941—1944 роках. Разом з цим вони вели війну також проти місцевого населення та сил національного підпілля (ОУН та УПА).
Переглядів: 2009 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-08-16

У 2008 році стартував потужний історико-культуроло­гічний проект «Коломийська бібліотека». Його ініціатором став директор Коломийського педагогічного коледжу Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника Валерій Ковтун. Першим побачило світ видання «Нарис про місто Коломию» Леопольда Вайґеля – це перша друкована праця про наше місто, яку переклали з польської. Відтоді бібліотечка поповнилася не менш унікальними виданнями.
Сьогодні вже вийшли друком 10 книг у серії «Коломийська бібліотека», чотири з них присвячені Коломиї – «Нарис про Коломию», «Українська державна гімназія в Коломиї 1892-1944 роки», в якій зібрано не лише факти з життя навчального закладу, а й відомості про учнів гімназії, «Топографія історична. Коломия», «Недавні історії давнього міста», окрім того у проекті «Коломия у світі мистецтв» вийшли друком чотири комплекти листі ... Читати далі »
Переглядів: 607 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-08-16

14 серпня 2011 року відбувся Другий відкритий обласний фестиваль «Медовий Спас у Коломиї». Цьогорічний фестиваль, присвячується 185-річчю від дня народження о. Івана Наумовича, визначного галицько-українського політика, громадсько-політичного та культурно-просвітнього діяча, письменника, священика, редактора багатьох галицьких видань. 
Фестивальні заходи розпочалися 12 серпня 2011 року ювілейною академією, присвяченою 185-річчю від дня народження о. Івана Наумовича в концертно-виставковій залі Музею історії міста Коломиї та відкриттям виставки картин «Квіти Олега Лобурака». 
13 серпня відбулася зустріч з пасічником з села Перерів Коломийського району Віктором Кондрюком . 
Урочисте відкриття фестивалю стартувало 14 сер ... Читати далі »
Переглядів: 354 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-08-16

14 серпня в урочищі Марино поблизу с. Лужки проведено традиційну патріотичну акцію вшанування пам’яті загиблих в 1946 році за волю України вояків Української Повстанської Армії, присвячена 20 річниці незалежності України.
У каплиці, яка збудована на місці колишньої шпитальки (пункт надання медичної допомоги воякам УПА), священик УГКЦ с. Липа о. Василь Бурій відправив службу божу та панахиду за 17 загиблими в тогочасних трагічних подіях та всіма, хто поліг в боротьбі за волю і незалежність України.
На віче пам’яті виступили голова станичної управи Братства ОУН-УПА Юрій Долішній, керівник апарату Долинської райдержадміністрації Катерина Олійник. Свої вірші на дану тематику зачитав  Микола Данків з с.Кальна.
Загалом у цьогорічній ... Читати далі »
Переглядів: 368 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-08-16

14 серпня громада вірних Греко-Католицької Церкви села Комарів зібралася до храму Вознесіння Христового разом з парохом Михайлом Нейлюком, деканом Галицького деканату УГКЦ отцем-мітратом Василем Завірачем, парохами сусідніх парафій і щиро вітала свого Владику – Правлячого Архієрея Івано-Франківської Єпархії УГКЦ Преосвященного  Володимира Війтишина, який прибув з нагоди 200-річчя від дня народження священика, просвітителя  Антіна Могильницького та  відкриття його меморіальної дошки на будівлі місцевої школи.
Урочистості розпочалися Архієрейською Службою Божою і продовжилися великим мистецьким дійством на шкільному подвір’ї, де було відкрито і освячено меморіальну плиту Антіну Могильницькому.
Почесне право зняти полотнище було нада ... Читати далі »
Переглядів: 414 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-08-16

Недавно в обласній газеті «Галичина» з’явилися публікації «Івано-Франківську бракує українського колориту» та «Заява щодо встановлення пам’ятника «Руській трійці», які суперечать одна одній в тій частині, що перший автор пропонує увічнити в Івано-Франківську в пам’ятниках «визначних постатей нації», зокрема Маркіяна Шашкевича, а в «Заяві» до керівників краю та засобів масової інформації від міської організації Націоналістичного руху України заперечується доцільність встановлення пам’ятника «Руській (українській. — Авт.) трійці» — зачинателям національно-культурного відродження в Галичині та авторам «Русалки Дністрової» — першої книги українською мовою на західноукраїнських землях, яка справді була революційним явищем.
До речі, у проекті пам’ятника, який уже підготовлено до встановлення, центральною фігурою є Маркіян Шашкевич («Галицький Шевченко»), що був чільником гуртка «Руської трійці», і демонструє Іванові Вагилевичу та Якову Г ... Читати далі »
Переглядів: 430 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-08-16
Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі

Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 20. Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю.
Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах.

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Copyright MyCorp © 2020