Четвер, 2020-09-24, 5:16 AM

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
 
Архів новин
Головна » 2011 » Серпень » 16 » Книги про Коломию будуть в кожній бібліотеці
3:54 PM
Книги про Коломию будуть в кожній бібліотеці
У 2008 році стартував потужний історико-культуроло­гічний проект «Коломийська бібліотека». Його ініціатором став директор Коломийського педагогічного коледжу Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника Валерій Ковтун. Першим побачило світ видання «Нарис про місто Коломию» Леопольда Вайґеля – це перша друкована праця про наше місто, яку переклали з польської. Відтоді бібліотечка поповнилася не менш унікальними виданнями.
Сьогодні вже вийшли друком 10 книг у серії «Коломийська бібліотека», чотири з них присвячені Коломиї – «Нарис про Коломию», «Українська державна гімназія в Коломиї 1892-1944 роки», в якій зібрано не лише факти з життя навчального закладу, а й відомості про учнів гімназії, «Топографія історична. Коломия», «Недавні історії давнього міста», окрім того у проекті «Коломия у світі мистецтв» вийшли друком чотири комплекти листівок – «Тарас Шевченко. Гайдамаки», «Коломия в графіці Романа Кочержука», «Скульптор Сергій Зінець» і лиш з друкарні «Коломия у листівках минулих літ».
Напередодні святкування 770-річ­­чя Коломиї Валерій Ковтун під­­готував подарунок для писанкового міста. Про це він розповів тижневику «Коломийські ВІСТИ».
– Пане Валерію, сьогодні вже вийшло 10 книг у серії «Коломийська бібліотека», а як все починалося?
– Про наше місто написано чимало, і ми хочемо відкрити для широкого загалу цікаві сторінки історії Коломиї, відродити дух міста. Сама ідея виникла ще 2007 року, а вже через рік вийшла перша книга «Нарис про місто Коломию» за матеріалами польського історика Леопольда Вайґеля і варто наголосити, що видання містить маловідомі факти з життя нашого міста. Коломия має давні традиції видання книжкових серій, однак вони були чіткого спрямування – театральні, пригодницькі, молодіжні... Ми ж намагаємося охопити ширше інформаційне коло.
– То ж все таки, як найточніше можливо охарактеризувати проект «Коломийська бібліотека»?
– Дуже влучно охарактеризував наш проект Микола Савчук. Він написав у передмові: «Коломийська бібліотека» – це науково-популярні й художні книжки давніх і нинішніх авторів про Коломию, про різні її епохи. Це переклади, які залишилися невідомими. Це щоденники. Це передруки, які розсипані по давніх часописах і збірниках та нарешті зібрані докупи. Це розповіді про тих, хто жив у цих сірих каменицях і ходив міською бруківкою 100 чи 200 літ тому. Це захоплюючі нариси про сучасників, про талановитих і цікавих коломийців. Це, можливо, фотоальбоми і презентовані колекції...»
– Пане Валерію, Ви виступили ініціатором проекту, а хто допомагає втілювати його у життя?
– Разом з такими ж ентузіастами-коломиєлюбцями як Микола Савчук, Микола Васильчук, Степан Андріїшин, Мирослава Кочержук, Василь Нагірний, Мирослав Ясінський ми й розпочали втілення ідеї «Коломийська бібліотека» у життя. Ми спільно робимо справу, яка нас дійсно цікавить, і нас об’єднує спільна мета – піднести культурологічний рівень Коломийщини на вищий щабель.
– Ви переслідуєте шляхетну мету, але видавнича справа потребує фінансів. Хто виступає спонсором?
– Фінансування здійснюється виключно за мій кошт та допомогу доброчинців, жодних бюджетних коштів не використовується. «Коломийська бібліотека» – це моє велике захоплення. Я хочу, щоб люди знали максимум фактів про історію Коломиї. Великою мрією залишається потреба введення в школах і освітніх установах предмету «Історія рідного краю», де буде приділена увага багатьом ще не достатньо розкритим питанням національно-визвольних змагань. Цей предмет дасть змогу заповнити прогалини, які тепер штучно створені в предметі з історії України.
– Сьогодні на черзі презентація нової книги «Недавні історії давнього міста». Розкажіть, будь ласка, про ідею її створення і про саму книгу.
– В основу книги лягли телепрограми відомого журналіста, історика, краєзнавця Василя Нагірного. Він створив цілу низку документальних програм краєзнавчого характеру, в яких висвітлив життя, побут і звичаї нашого краю. У книзі ми зібрали найцікавіше про Коломию. Сподіваюся, що всі книги проекту «Коломийська бібліотека» будуть цікавими та необхідними коломийцям, а його видання стануть настільними книгами у кожному домі.
– Той, хто ще не має книжок з серії «Коломийська бібліотека», де може їх придбати чи ознайомитися?
– Книги є у книгарнях міста, а до 770-річчя Коломиї я подарую збірку книжок з серії «Коломийська бібліотека», а також серію листівок проекту «Коломия у світі мистецтва» у кожну бібліотеку міста, а також у бібліотеки музеїв. Тож усі охочі зможуть ознайомитися з цими доробками.
– Що особисто Ви побажаєте серії «Коломийська бібліотека»?
– Насамперед вдячних читачів. Звичайно хочеться, щоб зросла популярність української книги, а нові видання на книжкових полицях не просто красувалися, а їх перечитували і зверталися до них як до довідників. Ми і надалі продовжуватимемо краєзнавчу і дослідницьку роботу, і я впевнений, ще не раз потішимо наше місто новими виданнями й історико-культурологічними проектами і маємо надію, що наша робота справді корисна і потрібна нашому писанковому містові Коломиї. 
Оксана Островська, Коломийські Вісти

Переглядів: 606 | Додав: DnisterПошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі

Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 20. Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю.
Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах.

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Copyright MyCorp © 2020