Субота, 2020-09-26, 2:30 PM

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
 
Архів новин
Головна » 2011 » Серпень » 02
Глибоким знанням наших витоків, творчістю, яка поєднує любов, відзначалась, передусім, виставка ляльок Оксани Смереки у Музеї іс­торії Надвірнянщини, з котрою мали нагоду у травні ознайомитися краяни.
Лялька – то душа Укра­їни, її нерв, її національний порив у виконанні Оксани. І Надвірна як найрідніша і найщиріша, і водночас найвимогливіша, ставилася до її творчості. Звичайно, що поетична уява і талант до поетичного письма (Оксана Смерека-Малик – авторка двох поетичних збірок «Три любові» і «Кав`ярня любови») лише сприяють неординарному її творчому поступу у лялькарстві.
«Дивуйте світ, сійте добро працею Ваших рук», – від­гукується про виставку надвірнянка Оксана Козак. А ось художник Остап Мальгівський «…вражений колоритом і фантазією. Кожна лялька має свій характер, що є цінним». Мар`яна Л ... Читати далі »
Переглядів: 501 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-08-02

Татарська навала з півдня у ХVI—ХVIII ст. формувала полки найзапекліших і найжорстокіших завойовників слов’янських земель з яничарів. Здавалося, якщо татарські набіги давно минули, таке явище  втратило актуальність. Але  ж у наступні століття набіги північних сусідів не були менш жорстокими. Варто згадати лиш один Батурин, де нещадно вирізали всіх — від старого до малого, навіть немовлят. Неперевершена жорстокість північних сусідів, особливо в минулому столітті призвела до ще жахливішого явища — внутрішнього яничарства, коли навіть деякі українські матері самі своїх дітей виховували яничарами, прагнучи врятувати їх від нещадних переслідувань «работніков» НКВД та КГБ в імперії зла. 
Однак то невелика штука переходити на  національність панівної нації. А ось перейти на бік поневоленої й переслідуваної нації, втративши відповідні персп ... Читати далі »
Переглядів: 530 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-08-02
Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі

Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 20. Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю.
Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах.

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Copyright MyCorp © 2020