Четвер, 2020-01-23, 8:38 AM

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
 
Архів новин
Головна » 2013 » Травень » 28 » Нафтовий музей у Надвірній розвивається
3:39 PM
Нафтовий музей у Надвірній розвивається
Ми вже неодноразово висвітлювали процес формування Музею історії Надвірнянського нафтопромислового району, який створений торік у нашому місті.
Цього тижня Музей отримав поповнення – напередодні Міжнародного дня музеїв свою власну бібліотеку передав до Музею Ярослав Драбина – головний геолог НГВУ «Надвірнанафтогаз» у 1959-1990 роках. Під час офіційної передачі книг до колекції музейних експонатів додалися й кілька десятків світлин околиць Биткова, зроблених у 20-30-их та у 50-60-их роках минулого століття, із архіву обласної федерації профспілок нафтогазової промисловості.
Як зазначив голова ГО «Інститут історії Над­вір­нянського нафтопромислового району» Ігор Гузійчук, ця подія непересічна для Музею і є проявом розуміння важливості справи його створення. Адже саме з книг можливо отримати інформацію про становлення нафтової промисловості, розвиток техніки та технологій. До цього ініціатори створення Музею здобували цю інформацію із джерел у бібліотеках Надвірної, Івано-Франківська, Львова, з приватних бібліотек, окремі книги вдалось скопіювати чи оцифрувати. Книги, передані Ярославом Матвійовичем, є першою ластівкою і послужать ґрунтом для формування власної бібліотеки Музею. Ігор Гузійчук висловив велику подяку Ярославу Драбині, і запевнив, що книгозбірня Музею стане доступною для усіх бажаючих.
Саме робота з літе­ратурою наштовхнула Координаційну Раду Музею на думку про розширення території висвітлення історії нафтопромислів. З огляду на взаємозв’язок усіх нафтових підприємств Прикарпатського краю, назву Музею змінено. Тепер це Музей нафтопромислів Галичини.
На важливості ролі громадськості у формуванні Музею наголосили пенсіонери-нафтовики Людмила Хойська та Іван Бойчук, звернувши на посиленні уваги до кожного з них особисто, що тішить душу нафтовика.
Серед переданих книг є багато видань технічного, нафтогазового спрямування, є також із вищої математики, хімії, фізики. Ярослав Драбина передав до фондів Музею і ряд технічної документації 1950-1960-х років.
Бажаємо незмінного подальшого росту Музею і запрошуємо небайдужих до історії нашого краю долучитись до формування музейної експозиції.

Переглядів: 280 | Додав: DnisterПошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі

Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 20. Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю.
Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах.

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Copyright MyCorp © 2020